Przeskocz do treści

Jak urządzić salon z klasą?

design meblowy w salonie

Salon to miejsce, które spełnia kilka różnych funkcji, dlatego musi być urządzone przede wszystkim praktycznie. Oczywiście nie można zapominać też o walorach estetycznych wnętrza. Jakie meble do salonu wybrać i na co zwrócić uwagę podczas takich zakupów?

Aranżacja musi być przemyślana

Każda aranżacja wnętrza musi być zaplanowana, szczególnie że jest to jedno z ważniejszych pomieszczeń w domu. Na wstępie oczywiście należy zastanowić się nad stylem aranżacyjnym. Decydując się na urządzenie salonu w nowoczesnym stylu, nie można przesadzić z ilością mebli. Lepiej wprowadzić zasadę - im mniej, tym lepiej, co powinno dotyczyć również dodatków. Oczywiście każdy ma inny gust, niektórym bardziej będzie podobać się salon w klasycznym wydaniu i nie ma w tym nic złego. Najważniejsze jest to, żeby nie wybierać wyposażenia zbyt masywnego, takie sprawdzi się wyłącznie w bardzo dużych, przestronnych wnętrzach.

Jakie meble design wybrać?

Meble powinny być dopasowane przede wszystkim do wielkości salonu. W małych wnętrzach lepiej nie szaleć ani z kolorami, ani z ilością wyposażenia. Warto ograniczyć się do niezbędnego minimum. Kolorowe ściany nie są najlepszym pomysłem, trzeba zdecydować się na kolor jasny, stonowany, to dobra baza. Jeżeli chodzi o meble design - spójrz na ofertę Ragaba.pl - to oczywiście nie muszą być nudne i jednolite. Nie bójmy się odcieni bardziej intensywnych, one ożywią wnętrze przy czym muszą być spójne z aranżacją. Warto unikać ciemnych mebli, które będą przytłaczać. Ciekawy rozwiązaniem będą meble z połyskiem, co optycznie powiększy wnętrze. To dobry zabieg w przypadku niewielkich salonów, gdzie każdy metr jest na wagę złota.

Ważne są detale

Dodatki tworzą odpowiedni klimat oraz dopełniają aranżację, dlatego są tak istotne. Oczywiście tak samo, jak w przypadku mebli z ilością dodatków nie można przesadzić, bo salon będzie przytłoczony.