Zalety tynku architektonicznego

Tynk architektoniczny jest łatwy w nakładaniu, a położenie go nie wymaga dużego doświadczenia, ani nie wymaga pośpiechu. Dzieje się tak, ponieważ ma on dość długi czas “otwarty” pracy na tynku. Masa jest plastyczna i z łatwością poddaje się pacy. Tynk architektoniczny spełnia najwyższe standardy ekologiczne. Nie wydziela szkodliwych substancji do otoczenia. Dzięki temu można go stosować w różnych pomieszczeniach. Do uzyskania efektu “szalunku” dobrze jest położyć podwójną warstwę.

Tynk architektoniczny występuje przeważnie w czterech kolorach. Są to: biały, popielaty, jasnoszary, szary (Chicago Grey: https://budujmy.eu/pl/menu/beton-dekoracyjny-935.html).
Może być używany wewnątrz i na zewnątrz, jednak trzeba go dodatkowo zabezpieczać. Jest gotowy do użycia, zabarwiony w masie, a także bardzo wydajny.
Tynk architektoniczny jest bardzo trwały i twardy, a przy tym zapewnia oddychanie ścian, bo jest paro przepuszczalny. Dzięki temu, że jest produktem naturalnym, zapobiega powstawaniu pleśni czy grzybów.
Jest także odporny na szorowanie.

Tynkiem architektonicznym, który daje efekt ściany betonowej, wykańcza się wszystkie płaszczyzny pionowe we wnętrzu. Bardzo dobrze komponuje się też w połączeniu z metalem, szkłem, a także drewnem. Będzie też dobrym wyborem do wykończenia detali architektonicznych m.in. wykusza, nisz czy wnęk, a także jako wykończenie kominka – bardzo efektowne i nadające wnętrzu niepowtarzalny wygląd i ciekawą aranżację całego wnętrza.

Możesz również polubić…