Basen w przydomowym ogródku – jak dbać o czystość wody?

Coraz więcej osób ma w swoich przydomowych ogródkach baseny stelażowe. Takie baseny rozkłada się już na początku lata, tak by móc w pełni wykorzystać ich potencjał przez kilka ciepłych miesięcy. Napełnienie wodą takiego basenu to pewien niezaprzeczalny koszt, dobrze zatem od początku dbać o czystość wody, tak by nie trzeba jej było zbyt często wymieniać.

Jak utrzymać czystą wodę w basenie w ogródku?

W sprzedaży znajduje się szereg różnych środków chemicznych pozwalających na utrzymanie czystości wody w basenie. Jeszcze przed napełnieniem basenu wodą trzeba go odpowiednio umyć – w tym celu można kupić specjalny żel, za pomocą którego zrobi się to efektywnie. Następnie należy dbać już o czystość wody. Można kupić specjalne środki oparte o chlor. Chlor ma działanie silnie antybakteryjne i odkażające, a zatem dosłownie zabija wszystko, co tylko mogłoby się zacząć rozwijać w wodzie w basenie. Środki tego typu należy używać zgodnie z zaleceniami producentów. Poza tym warto kupić również tabletki utrzymujące odpowiednie pH wody, oraz środki zabezpieczające przed rozwijaniem się glonów. Można zdecydować się też na tak zwane tabletki multifunkcyjne – wtedy za pomocą jednego preparatu dba się o czystość wody.

Zabezpieczanie przed czynnikami zewnętrznymi

Do utrzymania czystej wody w basenie chemia jest niezbędna, bo większości zanieczyszczeń w basenie nie widać po prostu gołym okiem. Natomiast warto pamiętać też o używaniu specjalnej plandeki do nagrywania basenu na przykład przed burzą albo na noc. W ten sposób do basenu nie będzie wpadać na przykład deszczówka.

Możesz również polubić…