Designerska ławka w stylu glamour – hit czy kit?

Mieszkania urządzane w stylu ludwikowskim kłują w oczy przepychem. Z jednej strony ich wnętrza wydają się groteskowe, nieco przesadzone, z drugiej natomiast zawstydzają elegancją i odwołaniem do klasyki. Wiadomo, że ilu ludzi, tyle gustów, ale nie sposób nie przyznać, iż takie ludwikowskie wystroje, utrzymane w dobrym smaku, czasem zapierają dech w piersiach. Ich charakterystycznymi elementami są specyficzny dobór oświetlenia oraz wyroby tapicerskie obecne niemal w każdym pomieszczeniu w domu. Jednym z nich jest pikowana ławka glamour.

Ławka w salonie nie tylko ozdobą

ławka w stylu glamour

Przeciwnicy urządzania domów i mieszkań w stylu ludwikowskim twierdzą, iż taki wystrój wnętrz jest imponujący, ale niepraktyczny. Ich zdaniem zarówno meble, jak i oświetlenie z reguły pełnią funkcję ozdobną i daleko im do funkcjonalności, jaką powinny odznaczać się nowatorskie wystroje wnętrz. Jednak nawet najwięksi krytycy przyznają, iż nowoczesna ławka pikowana do salonu jest w tym przypadku wyjątkiem. Doskonale sprawdza się jako się siedzisko, które można wykorzystać do odpoczynku, jak również przyjmowania gości.

Możliwość wyboru wariantu

Dużą zaletą produktu jest to, że ławka pikowana glamour występuje w kilku wariantach: między innymi z oparciem bądź bez. Modele z oparciem są polecane, gdy ławka ma służyć jako:
– siedzisko dla gości,
– siedzisko wykorzystywane podczas pracy na laptopie,
– siedzisko wykorzystywane podczas oglądania telewizji, z reguły w pozycji siedzącej.
Modele niewyposażone w oparcie doskonale sprawdzą się natomiast, jeśli:
– ławka będzie stała w małym pomieszczeniu (przez obecność oparcia mebel będzie wydawał się zbyt wielki w ciasnym salonie czy pokoju),
– siedzisko będzie wykorzystywane do wypoczynku w pozycji leżącej (brak oparcia pozwoli na większą swobodę zarówno dla kończy górnych, jak i dolnych).

Możesz również polubić…