Jak odmienić wnętrze bez dużych nakładów finansowych?

Urządzanie mieszkania lub domu nie jest takim prostym zadaniem, jak może się wydawać. Trzeba dołożyć starań, bardzo dobrze zaplanować poszczególne etapy aranżacji. Meble to jeden z ważniejszych elementów w każdym wnętrzu. Muszą być nie tylko estetyczne, ale także trwałe i pojemne. Czy można zmienić wystrój bez wymiany mebli?

Aranżacja wnętrza bez dużej inwestycji

Nie jest prawdą, że chcą zmienić aranżację poszczególnych pomieszczeń w domu, trzeba od razu wymieniać wszystkie meble oraz dodatki. Najważniejsze jest to, aby mieć dobry pomysł oraz trochę zmysłu estetycznego. Niekiedy inne nóżki meblowe mogą odmienić mebel nie do poznania. Wymieniając nogi do stolu albo komody czy łóżka, można sprawić, że wybrany mebel będzie prezentować się zupełnie inaczej. Wiele osób decyduje się także na zmianę koloru wyposażenia albo dodanie ciekawych wzorów na meblach. Nowe nogi do stolika, inny kolor mebli, niekiedy takie zabiegi wystarczą, aby pomieszczenie nabrało nowego, ciekawego charakteru.

nogi meblowe wpływają na odbiór wnętrza

Stylowe wnętrze

Pamiętajmy, aby wybrana aranżacja wnętrza była spójna, poza tym warto sugerować się zasadą “mniej znaczy więcej”, dzięki temu  na pewno nie zagracimy pomieszczenia. Taka sama zasada dotyczy dodatków, nie warto nagromadzić ich zbyt wiele, gdyż efekt aranżacyjny może być zupełnie odwrotny od zamierzonego. Eleganckie, praktyczne wnętrze wcale nie wymaga z naszej strony bardzo dużych nakładów finansowych.

Możesz również polubić…