Jak wybrać odpowiednie okucia do mebli?

Okucia meblowe mogą być kluczowym, ale nie niezbędnym elementem każdego projektu meblowego. Nie jest to tak widoczne jak kolor lub ostateczne wykończenie, ale nadal może mieć duży wpływ na wygląd i funkcję mebli. Przy tak wielu dostępnych opcjach, wybór właściwego okucia dla Twojego projektu nie zawsze jest łatwy. Istnieją dziesiątki różnych typów samych łączników, nie wspominając o systemach zamków, zawiasach, klamkach i innych specjalistycznych okuciach. 

Zaplanuj, zanim zrobisz zakupy

system Blum zamontowany w szafce

Zanim jeszcze postawisz stopę w sklepie, powinieneś mieć dobre wyobrażenie o rodzaju okuć Blum, których potrzebujesz do swojego projektu mebli. Możesz zacząć ten proces od zrobienia listy rodzajów mebli, które planujesz zbudować w najbliższej przyszłości. Obok każdego kawałka, wymienić typ łączników, które planujesz użyć do połączenia ich razem. Należy również wziąć pod uwagę rozmiar i wagę mebli, które planujesz zbudować. Większe kawałki potrzebują mocniejszego sprzętu niż mniejsze kawałki i rozwiązania.

Rodzaje okuć do mebli

Rodzaj okuć meblowych, które wybierzesz, jest w dużej mierze uzależniony od wagi mebla. Na rynku istnieją dziesiątki różnych elementów złącznych, od wkrętów do drewna po śruby toggle. Ciekawym rozwiązaniem jest system Blum. Każdy z nich ma swoje mocne i słabe strony, ale wszystkie mają jedną wspólną cechę: są zaprojektowane tak, aby utrzymać określoną ilość wagi.

Wysokiej jakości okucia meblowe

Wysokiej jakości okucia Blum (zobacz) mogą przetrwać dziesiątki lat, podczas gdy tanie okucia mogą zawieść w ciągu zaledwie kilku lat. Słabej jakości łączniki i zawiasy mogą nie tylko nie utrzymać Twoich mebli razem, ale także uszkodzić otaczające je elementy. Wysokiej jakości okucia Blum można znaleźć w większości sklepów z artykułami gospodarstwa domowego lub w internecie.

Możesz również polubić…