Jak wybrać wysoce praktyczne i wygodne łóżko do sypialni?

Łóżko jest z pewnością najważniejszym meblem w domu, gdyż pozwala ono na głęboki wypoczynek. Z tego powodu powinno się wybierać je świadomie, zwłaszcza, że jest to zazwyczaj jeden z najdroższych mebli.

Jak wybrać łóżko do sypialni, które okaże się nie tylko wygodne, ale charakteryzować się też będzie praktyczną i dopasowaną konstrukcją?

Podstawowe rodzaje łóżek

Wybierając łóżko, warto zdecydować się na jego konkretny rodzaj, a dwoma najpopularniejszymi typami są łóżka tapicerowane i łóżka kontynentalne. 

Dają niemal nieograniczone możliwości ich personalizacji, czyli dostosowania ich do własnych upodobań i potrzeb, poprzez zastosowanie rozmaitych obić, które sprawią, że łózko wyrażać będzie indywidualny styl i pasować będzie do reszty domu. Są one też niezwykle wygodne, a ich design czyni je najlepszym wyborem dla wnętrz o wystroju minimalistycznym, w którym stosuje się meble mające sprawiać wrażenie lekkości.

Łóżko kontynentalne z kolei charakteryzuje się trójwarstwową budową, na którą składają się trzy materace i sprężyny.

Ten typ łóżka jest najbardziej komfortowy i najkorzystniejszy dla zdrowia, zapewniając doskonałe możliwości regeneracji. Dodatkowo posiada ono możliwość wyboru typu wezgłowia, dając też olbrzymie możliwości w zakresie personalizacji.

Wiele osób jednak nie lubi masywnej konstrukcji, która jest też ciężka pod względem wizualnym i łóżko takie może nie pasować do bardzo nowoczesnych wnętrz, które charakteryzują się minimalizmem i poczuciem czystości i lekkości.

Stelaż a komfort

Wiele osób, wybierając łóżko, nie zastanawia się za bardzo nad właściwościami jego stelażu, gdyż jest to element niewidoczny. Tymczasem jest on ważny, gdyż decyduje w znacznym stopniu o komforcie, a także o zdrowiu kręgosłupa.

Dla pleców najlepszy jest stelaż elastyczny, którego listewki lekko się wyginają, zapewniając amortyzację siły nacisku ciała. W przypadku wielu takich stelaży możliwy jest też poziom regulowania nachylenia podgłówka i podnóżka, co zdecydowanie zwiększa komfort i pozwala dopasować łóżko do własnych potrzeb. 

Magazynowanie

Na łóżkach nie tylko się śpi, ale także często wykorzystuje się je do przechowywania w ich wnętrzu pościeli. Tutaj dostępne są różne rozwiązania, w tym między innymi, postrzegany przez wielu za obowiązkowy, pojemnik na pościel.

Inni wolą po prostu łóżko, pod którym można umieścić skrzynie. Alternatywą dla nich jest też łóżko z szufladami, jednak należy pamiętać wtedy o tym, że trzeba się upewnić, czy rozmiary łóżka i jego planowane umiejscowienie pozwalają na to, by szuflady dało się w całości wysunąć i w sposób wygodny wkładać i wyjmować z nich pościel. 

W przypadku łóżek ze stelażami elastycznymi da się je często unieść, aby włożyć do środka łóżka pościel. Kierując się wskazówkami, jak wybrać łóżko do sypialni, wybierze się z pewnością takie, które zaspokoi codzienne potrzeby dotyczące komfortu, a jednocześnie będzie reprezentowało styl odpowiadający wszystkim domownikom. Warto też dodatkowo wybrać łóżko trwałe, które wytrzyma długie lata.

Możesz również polubić…