Jaki parapet wewnętrzny do kuchni?

Wymiana okna w kuchni praktycznie zawsze wiąże się z koniecznością zmiany parapetów. To idealny moment aby wybrać do kuchni najlepszy parapet wewnętrzny. Jaki parapet sprawdzi się w tym pomieszczeniu?

Parapet powinien być odporny na zarysowania

W pokojach rzadko stawia się coś na parapetach. Wyjątkiem są rośliny ozdobne w doniczkach, ewentualnie jakieś ozdoby. W przypadku kuchni jest inaczej, tym bardziej jeśli okno jest blisko lodówki, blatu mebli kuchennych czy zlewu. Często – dla wygody – nawet na chwilę stawia się na parapecie różne rzeczy. Z tego powodu nie warto w tym miejscu zakładać parapetów podatnych na zarysowania. Przykładem są tu parapety drewniane. Ładne, lakierowane robią wrażenie, w kuchni jednak raczej się nie sprawdzą. Podatne na zarysowania i zaplamienia szybko mogą się niszczyć. Przypadkowe wylanie na nie czegokolwiek może przyczynić się do powstawiania brzydkich i niemożliwych do usunięcia plam. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie Golddoor.pl.

Parapet, a stawianie gorących potraw

W kuchni – wbrew pozorom – mało jest miejsc do stawiania gorących potraw. Już postawienie ich na blacie mebli kuchennych może spowodować odparzenia delikatnych powierzchni. Montując parapety wewnętrzne w kuchni, warto wziąć to pod uwagę i zdecydować się na parapety kamienne. Bardzo odporne na zarysowania, wilgoć i w dodatku na wysoką temperaturę. Odstawienie na taki parapet gorącego garnka, jakiejś patelni, talerza z gorącą zupą, na pewno nie przyczyni się do zniszczenia parapetu, a pomoże przy przygotowywaniu i podawaniu różnego rodzaju potraw.

parapet wewnętrzny

Montaż parapetu powinien wykonać fachowiec

Montaż kamiennych parapetów wewnętrznych powinien wykonać fachowiec. Pomimo tego, że są ciężkie, nieodpowiednio zamontowane mogą z czasem zacząć się ruszać, a nawet pękać. Profesjonalny montaż minimalizuje ryzyko takich sytuacji praktycznie do zera.

Możesz również polubić…