Jakie wanny z prysznicem dostępne są w sprzedaży?

Wanna z parawanem prysznicowym to funkcjonalne rozwiązanie, które sprawdzi się przede wszystkim w łazienkach o niewielkim metrażu. Podczas wyboru produktu należy jednak zwracać uwagę na rodzaj zastosowanych surowców oraz spasowanie poszczególnych elementów, ponieważ cechy te wpływają na trwałość wyrobu oraz łatwość jego pielęgnacji.

Jakie rodzaje wanien z prysznicem oferowane są w sprzedaży?

W szerokiej ofercie sprzedaży stacjonarnej i internetowej dostępne są różnorodne produkty zróżnicowane pod względem konstrukcji oraz ceny. Producenci dostarczają choćby wanny z parawanem składanym. Taki harmonijkowy parawan składa się w tym wypadku z dwóch lub większej ilości skrzydeł, które można w szybki i wygodny sposób składać lub rozkładać. Co ważne, liczbę tych skrzydeł można dopasować do indywidualnych potrzeb klienta. Wanna z prysznicem i parawanem harmonijkowym to rozwiązanie, które cenione jest za łatwość instalacji. W tym przypadku nie ma konieczności montażu prowadnic, a parawany pasują do większości rodzajów wanien. W punktach sprzedaży dostępne są również wanny z parawanem przesuwnym. Tego rodzaju produkty wymagają montażu prowadnic. Klienci mogą się również decydować na zakup wanien z parawanem wahadłowym, który można otwierać do wewnątrz lub na zewnątrz. Tego rodzaju parawany cechuje wysoka estetyka wykonania, pasują one jednak jedynie do wanien prostokątnych. Poza tym, w ich przypadku istnieje ryzyko związane z możliwością zamoczenia podłogi przez wodę ściekającą po uchylonej szybie.

Z jakich materiałów może być wykonany parawan nawannowy?

Parawan nawannowy (sprawdź taki: https://lazienka-rea.com.pl/wanna-z-parawanem-prysznicowym.html) może być produkowany ze szkła hartowanego. Tego rodzaju produkty są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz wysoką temperaturę. Parawany tego rodzaju są bardzo estetyczne, ale stosunkowo drogie. Wymagają one również stosowania impregnatu zapobiegającego gromadzeniu się osadów na szybie. Parawany mogą być również wykonane z tworzywa sztucznego, w tym akrylu lub polistyrenu. Są one stosunkowo tanie, ale mało odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz odkształcenia. Dostępne są one w wielu kolorach i wzorach, dzięki czemu każdy klient z łatwością może znaleźć produkt idealnie dopasowany do swoich oczekiwań i potrzeb.

Możesz również polubić…