Modne konsole

Niektóre meble spełniają funkcje jedynie praktyczne, ale inne wprowadzają do pomieszczenia wyjątkowy klimat. Takie są m.in. konsole meble. To prawdziwy must have ostatnich miesięcy. Czym zatem charakteryzuje się konsola mebel i do czego służy?

Stylowa konsola to mebel bardzo elegancki i znany od dawna, który na przestrzeni lat zmieniał swoje formy i był wykonywany z coraz to nowych materiałów. Dawniej konsole bywały bogato zdobione, dzisiaj wybór jest o wiele większy. Przy czym okazuje się, że stylowe konsole pasują nie tylko do wnętrz barokowych, ale także i tych klasycznych i nowoczesnych. Są to w dużej mierze meble uniwersalne. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest konsola klasyczna w wersji z fantazyjnymi nóżkami. Prawdziwym hitem są modele imitujące srebro czy złoto.

Konsola może stanąć w zasadzie w każdym pomieszczeniu. Najchętniej meble ten ustawiany jest jednak w salonie. Odpowiednie umieszczenie konsoli pozwala nawet na podział wnętrz na dwie części, co sprawdza się wówczas, gdy salon połączony jest z aneksem kuchennym. Konsola z powodzeniem może pełnić funkcję niewielkiego baru. Czasami umieszcza się ją również w przedpokoju. Wówczas najczęściej służy jako mebel do eksponowania różnego rodzaju przedmiotów, także tych o charakterze pamiątkowym.

Dobrze wybrana konsola może być ozdobą każdej aranżacji wnętrz. To mebel nie tylko efektowny, ale i bardzo praktyczny, który jest w stanie pomieścić całkiem sporo przedmiotów.

Możesz również polubić…