Przełamanie klasycznej formy

Tworząc projekt mieszkania warto postawić na bezpieczną i stonowaną klasykę. Jest to wybór, dzięki któremu później znacznie prościej będzie nam dobierać dodatki do wystroju mieszkania, a w razie jakichkolwiek zmian wprowadzanych w wyglądzie wnętrz jest niewielkie ryzyko że zmienione elementy nie będą pasowały do klasycznej reszty.

Stonowane barwy są nie tylko komfortowe dla oka, ale także odpowiednie jeśli zależy nam na prostocie i elegancji.

Jak przełamać prostotę i klasykę?

Dobrym rozwiązaniem jest wprowadzenie do każdego z wnętrz elementu przełamującego stonowany wygląd. Dzięki temu nie tylko ożywimy pomieszczenie i nadamy mu konkretnego charakteru, ale także sprawimy, że pomimo swojej klasycznej formy będzie unikatowe.

Elementem który można wykorzystać w sypialni jest na przykład łóżko z palet (http://www.meblepandarek.pl/lozka-z-palet.html – przykład tutaj). Idealnie sprawdzi się w połączeniu z meblami w stylu prowansalskim i jasnymi barwami.

Jeśli łóżko z palet jest dla nas zbyt dużym odstępstwem od norm i wolimy, aby tego typu materiały nie były wykorzystane do stworzenia tak istotnych mebli możemy pokusić się o meble ogrodowe z palet, starych skrzynek lub ścieżkę z podkładów kolejowych. Nietypowa forma z pewnością przyciągać będzie wzrok, a dobre wykonanie zapewni trwałość.

Możesz również polubić…