Przytulna jadalnia dla domowników i dla gości

Jadalnia w każdym domu jest ważnym miejscem – z jednej strony to tutaj spędzają wspólnie czas domownicy podczas wspólnych posiłków, z drugiej strony jest to odpowiednie miejsce do podejmowania gości. Jadalnia może być całkowicie osobnym pomieszczeniem, ale może też stanowić wydzieloną przestrzeń w ramach kuchni lub też pokoju dziennego. Ważne, aby było to miejsce wygodne, które pomieści odpowiednią ilość osób.

Pomysłowa aranżacja jadalni

Z jednej strony estetyczna, a z drugiej praktyczna. Projektując kącik jadalniany należy mieć na względzie oba te aspekty.

– Wybierając stół przyjrzyjmy się takim modelom, które są rozkładane. Na co dzień stół będzie zajmował mniej miejsca, a w razie większej ilości osób od święta będzie można go w prosty sposób rozłożyć.

– Ważnym wyborem jest zakup odpowiednich krzeseł. Krzesła do jadalni powinny być wygodne, ale nie mogą zajmować też zbyt wiele miejsca, gdyż zazwyczaj jest ich sporo – 4, 6, a nawet 8 w zależności od wielkości stołu. Wybierając w krzesłach do jadalni wykonanych z różnych materiałów warto zwrócić uwagę na typowe krzesła drewniane, które charakteryzuje solidność i wytrzymałość. Taki mebel może dodatkowo posiadać tapicerowane siedzisko oraz oparcie. Alternatywne rozwiązanie stanowi na przykład krzesło metalowe na chromowanych nogach. Bardzo modną propozycją są też krzesła plastikowe, które mogą posiadać całkowicie przezroczystą strukturę, dzięki czemu wyglądają nowocześnie i minimalistycznie.

Możesz również polubić…