Szafa – idealny mebel do przechowywania

Urządzając nasz nowy dom czy mieszkanie, a także remontując obecne lokum, zastanawiamy się często nad formą przechowywania naszych rzeczy. Mam na myśli ubrania, mniejszy sprzęt gospodarstwa domowego czy pamiątkowe bibeloty ukryte w rozmaitych pudełkach. Jeśli możemy sobie pozwolić na garderobę czy inne osobne pomieszczenie z regałami, to świetnie, ale czy zawsze wszystko tam się zmieści? I czy na pewno jest to wygodne rozwiązanie? Jeśli tak, to problem z głowy, jednak nie każdy ma tyle szczęścia. I tutaj z pomocą przychodzi jej wysokość szafa: https://witek.pl/meble/typy-mebli/szafy/. Tylko jaki jej model jest idealny? Wszystko zależy od tego co chcemy w tej szafie przechowywać. Przyjmijmy, że ubrania. 

Jak wybrać szafę na ubrania?

Jeśli szukamy szafy do sypialni, to najlepiej sprawdzi się duża i pojemna. Przede wszystkim powinna mieć sporo półek na koszulki, swetry, spodnie i inną codzienną garderobę, ale rownież miejsce z drążkiem do powieszenia sukienek, koszul czy garniturów. Przydadzą się również szuflady na bielizną osobistą oraz miejsce na buty w których nie chodzimy na codzień. Dobrze jest zaopatrzyć się w szafę do samego sufitu, gdzie na samej górze zmieszczą się koce, kołdry czy walizki lub torby podróżne. Jesli w sypialni nie mamy zbyt wiele miejsca, to świernie sprawdzi się szafa z przesuwanymi drzwiami, a umieszczając na nich lustra optycznie powiększymy pomieszczenie.

Nieco inaczej wygląda sytuacja, kiedy zastanawiamy się jak wybrać szafę na ubrania do przedpokoju. Tutaj należy się skupić przede wszystkim na drążkach i wieszakach, bo wiadomo, że tam przechowywać będziemy wierzchnie okrycia. I to nie tylko nasze, ale rownież naszych gości. Warto zadbać o miejsce na czapki, szaliki i rękawiczki, a także na buty, których używamy conajmniej raz w tygodniu. To w tej szafie możemy zrobić osobną przegrodę z ociekaczem na parasole czy płaszcze przeciwdeszczowe, ale również miejsce na akcesoria do uprawiania sportów outdoorowych, jesli takowe uprawiamy. Mogą to być półki na kaski rowerowe, wieszaki na kijki do nordic walking czy rakiety do badmintona.

Wybór szafy do sypialni czy przedpokoju jest również zależny od tego w jakim stylu mamy urządzone mieszkanie. Dla jednych ideałem będzie szara czy biała, lakierowana na wysoki połysk, a dla drugich tylko surowe drewno. Na szczęście na rynku mamy szeroki wybór producentów specjalizujących się w projektowaniu wymarzonych mebli do każdego domu. Pamiętajmy, że szafy nie tylko sprawdzą się w sypialni czy przedpokoju. 

Gdzie ustawić szafę?

Można wszędzie. Jeśli tylko mamy jakieś niewykorzystane miejsce, które chcemy zabudować, to tam z pewnością sprawdzi się szafa. Na cokolwiek. Szafa może być schowkiem na odkurzacz, sokowirówkę czy domowe przetwory, a także miejscem na przybory, materiały dla naszego hobby czy pracy zawodowej. W łazience będzie pełnić rolę idealnego regału na ręczniki, kosmetyki czy zwyczajnie papier toaletowy. W kuchni, szafa może skrywać idealnie poukładane garnki i wiszące w niej patelnie czy rondle. Natomiast w pokoju dziennym, doskonale będzie pełnić funkcję dekoracyjną, ale przede wszystkim pozwoli poukładać albumy ze zdjęciami, pamiątki z wakacji, puzzle, dekoracje świąteczne, a także wszystko to, co lubimy mieć pod ręką.

Jak widać, szafa nie musi służyć tylko przechowywaniu ubrań, może posegregować niemal wszystko. Warto dobrze ją wybrać i zwyczajnie mieć, nawet jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami osobnego pomieszczenia na garderobę. Może być na początku tylko ozdobą, ale coś mi mówi, że pewnie się przyda.

Możesz również polubić…