Walka ze szkodnikami – pomoc w sklepie ogrodniczym

Piękny ogród to miejsce, gdzie chętnie przebywamy z całą rodziną czy znajomymi, ale co robić kiedy wpraszają się goście, tacy jak insekty. Nie można czekać aż insekty zniszczą kwiaty, krzaki i rośliny, których pielęgnacja kosztowała dużo czasu.

Drobne problemy w ogrodzie, co robić?

Mszyce na różach? Jeśli masz mszyce na różach, być może nie podlałeś ich wystarczająco dobrze. Kiedy róże nie mają wystarczającej ilości wody, stają się słodsze w smaku, a mszyce to uwielbiają. Więc obficie podlej róże, a miejmy nadzieję, że pozbędziesz się mszyc. Jeżeli takie rozwiązanie nie pomoże, możesz też odwiedzić market ogrodniczy i poradzić się specjalisty co zrobić z takim problemem.

sklep ogrodniczy

Mszyce są zwykle koloru zielonego lub czarnego. Wysysają sok z liści i powodują, że roślina traci ważne składniki odżywcze. Mogą przenosić choroby, które zaszkodzą wielu roślinom.

Większe problemy w ogrodzie

Sklep ogrodniczy, ma zazwyczaj w swojej ofercie specjalistyczne środki, dzięki którym szybko pozbędziemy się niechcianych szkodników, nie tylko mszyc, ale też innych lokatorów.

Ślimaki, to kolejny problem, z którym muszą sobie radzić właściciele ogrodów. Ślimaki zjadają dziury w liściach, na kwiatach, a czasami także na łodygach. Zostawiają śliski ślad i mieszkają głównie pod ziemią. Są one dużym zagrożeniem dla roślin, ale też widokiem, na który spogląda się bardzo niechętnie. Warto więc temu zaradzić.

Kolejne przykłady pasożytów, które niestety chętnie zaglądają do ogrodów to np. przędziorki szklarniowe, z którymi również warto walczyć zdecydowanymi krokami. Internetowy sklep ogrodniczy, to miejsce, w którym znajdziemy odpowiednie środki do walki z takimi szkodnikami.

Sprawdź ofertę sklepu ogrodniczego.

Możesz również polubić…