Wielozadaniowe płytki venis

Płytki już dawno wywędrowały z łazienek i kuchni, i dziś dzięki temu znajdziemy je w salonach, na werandach i balkonach. Ci bardziej odważni, w płytach mają całe mieszkania. Efekt jest dla jednych zadziwiający, dla innych inspirujący. Kiedy jednak mamy możliwość wyboru spośród dziesiątek różnych wzorów, kolorów i wielkości.

Drewniana alternatywa

Płytki drewnopodobne to doskonała alternatywa dla desek tarasowych z drewna i kompozytu. Ich zaletą jest to, że nie wymagają impregnacji ani też żadnych skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych. Ponadto są bardzo łatwe w montażu, a także atrakcyjne cenowo. Tego typu płytki pasują na każdy balkon, taras,a do tego stanowią idealne tło dla roślin, bo doskonale współgrają z naturalnymi materiałami i kolorami.

Jak wybrać płytki venis na taras lub balkon

Wybierając płytki drewnopodobne na taras lub na balkon, koniecznie musimy zwrócić uwagę na to, by były mrozoodporne i nienasiąkliwe. Nie mogą też absorbować wilgoci i wody, ponieważ ta zatrzymana w płytce, zmienia jej objętość na skutek różnicy temperatur, narusza strukturę materiału i prowadzi do jej trwałego uszkodzenia. To z kolei objawia się pęknięciami lub kruszeniem się płytek. Tak wiec do użytku zewnętrznego idealnie nadają się płytki gresowe, o nasiąkliwości poniżej 3%, które dodatkowo zostały oznaczone jako mrozoodporne. Poza tym, wybierając płytki na taras, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na klasę ich ścieralności (tu zaleca się wykorzystanie produktów z klasy IV lub V). Koniecznie trzeba też zwrócić uwagę na taki parametr jak śliskość powierzchni, im będzie on niższy, tym płytki będą mniej śliskie.

Bez ograniczeń

Venis to płytki, które świetnie sprawdzają się zarówno na podłodze, jak i na ścianie. I choć najczęściej można je spotkać w łazience (gdzie zdobią wybrany fragment pomieszczenia, np. strefę wokół umywalki czy wanny), to doskonale też prezentują się na ścianach innych pomieszczeń.

Możesz również polubić…