6 najbardziej przydatnych akcesoriów kuchennych

Najbardziej przydatne akcesoria do kuchni, które znacznie ułatwią gotowanie, sprzątanie i przechowywanie oraz pozwolą zaoszczędzić czas. Poręczne i nowoczesne akcesoria przydadzą się zarówno w dużych, jak i małych kuchniach.

akcesoria kuchenneTaca nad zlewem

To praktyczne narzędzie nadaje się do małych kuchni, ponieważ przestrzeń nad zlewozmywakiem często pozostaje wolna. Na desce można kroić owoce i warzywa i układać je w praktycznej misce. Niektóre tace można wyposażyć w durszlak.

Noże na magnesie

Specjaliści zalecają trzymanie noży na specjalnym magnetycznym uchwycie, ponieważ ostrza nie dotykają innych powierzchni i dzięki temu dłużej pozostają ostre. Takie akcesoria do kuchni można stworzyć własnymi rękami. Konieczne jest umieszczenie uchwytu w części kuchni, w której nie ma prawdopodobieństwa przypadkowego zranienia.

Ociekacz z odpływem

Ociekacz przesuwny umieszczony w pobliżu zlewu pomaga zaoszczędzić czas. Jest poręczny, ponieważ pasuje do każdego rozmiaru i posiada odpływ, który zapobiega gromadzeniu się wilgoci w tacce ociekowej.

Tablica do notowania

Stylowy dodatek, który wzbogaci każdą nowoczesną kuchnię. Korzystanie z tablicy jest ograniczone tylko Twoją wyobraźnią — to poręczna powierzchnia do zapisywania przepisów, menu, tworzenia romantycznych i zachęcających notatek oraz rysunków dzieci.

Wieszak na deski

Specjalna metalowa półka pozwala na pionowe ułożenie drewnianych desek w dowolnym miejscu . Przegrody między nimi zapobiegają wilgoci i rozwojowi grzybów — można więc bez problemu położyć na półce mokrą deskę. Dodatkowy wieszak pomaga powiesić ręczniki kuchenne wystawione do suszenia.

Stojak na tablet

Podczas gotowania często korzystamy z przepisów — czy to z książki kucharskiej, czy z internetu. Czasami potrzebujemy umilić sobie czas podczas pieczenia naleśników lub lepienia pierogów. Tablety i telefony w takich przypadkach stają się niezastąpionymi pomocnikami, ale kuchnia nie jest najlepszym miejscem dla urządzeń elektronicznych, jeśli nie ma na nie specjalnej półki. Stylowy stojak pomaga bezpiecznie ustawić urządzenie.

W sklepie SFMeble znaleźć można akcesoria do kuchni w ofercie internetowej, dzięki czemu można łatwo zaopatrzyć się we wszystko bez wychodzenia z domu.

Możesz również polubić…