Wybór leżaka ogrodowego: rodzaje i cechy

Dla zdecydowanej większości osób dobre wakacje to okazja do wypoczynku na świeżym powietrzu przy słońcu nad basenem lub na własnym zielonym trawniku. Nieodzownym elementem tego relaksu są leżaki ogrodowe zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Wszechstronny atrybut, który można ustawić w każdym wolnym kącie. Szezlong przyda się w domku letniskowym, na wsi i na pikniku. Trzeba tylko wybrać odpowiedni model.

Leżak czy łóżko do opalania: czy jest różnica?

Słowo “chaise longue” pochodzi od francuskiego wyrażenia “długie krzesło”. Projekt ma kształt fotela z wydłużoną dolną częścią i swoją strukturą przypomina leżak. Osoba siedząca może spokojnie wyciągnąć nogi, wyregulować kąt nachylenia oparcia dla maksymalnego komfortu.

Fotel wypoczynkowy jest półsiedzący, ale nie jest przeznaczony do leżenia. Leżanka to niższa i dłuższa konstrukcja. Po rozłożeniu przyjmuje pozycję poziomą. Leżaki ogrodowe wybierane są do wypoczynku na plaży lub jak nazwa wskazuje, leżak świetnie nadaje się do ustawienia w ogrodzie. 

leżaki ogrodowe

Leżaki ogrodowe w zależności od materiału wykonania

Drewniane modele wykonane są z pojedynczych szerokich listew. Większość produktów wykonana jest z drewna iglastego, ale zastosowanie barwnych impregnatów ochronnych pozwala na uzyskanie różnych odcieni. Możesz wybrać leżak na wieś wykonany z jasnego drewna lub ciemnego dębu.

Tkaninowe leżaki mają zazwyczaj składaną konstrukcję. Na metalowej ramie wykonanej z rur profilowych lub drewna umieścić osłonę z trwałej tkaniny lub PCV. Stosowane są nowoczesne, odporne na przebicie materiały, takie jak płótno, plandeka, drewno tekowe itp. Produkty schną szybko bez ogrzewania.

Leżaki można zakupić w sklepie internetowym np. na focusgarden.pl.

Możesz również polubić…