Eksploatacja basenów stelażowych

Okres letni pozytywnie wpływa na zainteresowanie basenami ogrodowymi. Jednak decyzja dotycząca wyboru najlepszego produktu wcale nie należy do najprostszych. Kluczowe jest pozyskanie istotnych informacji związanych z basenami i wybranie odpowiedniego modelu. Wśród ich najpopularniejszych typów wyróżnia się baseny stelażowe.

baseny stelażoweJego konstrukcja obejmuje wiele różnorodnych elementów, które stanowią stelaż zbiornika. Choć wydaje się to bardzo skomplikowane i czasochłonne możliwe jest złożenie basenu nawet w ciągu kilkudziesięciu minut. Bardzo często bez użycia narzędzi.

Przygotowywanie podłoża pod basen

Bez względu na rodzaj posiadanego basenu, konieczne jest bardzo dokładne oczyszczenie powierzchni, nad którą znajdować się będzie zbiornik. Po przygotowaniu terenu konieczne jest jego wypoziomowanie. Basen musi stać na równym oraz twardym podłożu. Można w tym celu położyć także specjalną matę basenową, która będzie dodatkowo chroniła zbiornik na wodę.

Proces nalewania wody

Nalewanie wody należy rozpocząć od nalania niewielkiej ilości wody i obserwowania, czy woda nie spływa intensywniej, w którymś kierunku. Jeśli tak się stanie, oznacza to, że basen został źle wypoziomowany. Taka sytuacja może negatywnie wpłynąć na konstrukcję. Po napełnieniu basenu woda będzie mocniej napierać na jedną ze ścian, przez co może ona ulec uszkodzeniu.

Czystość wody w basenie

Eksploatowanie basenu wymaga zamontowania pompy filtrującej wodę. Konieczne jest także korzystanie z różnego rodzaju środków chemicznych pomagających utrzymać jej czystość.

Kluczowy jest również sposób przechowywania basenu w okresach jesienno-zimowych. Zaleca się wypompowanie całej wody z basenu, rozmontowanie konstrukcji oraz przechowywanie jej w suchym pomieszczeniu. Pomocne w utrzymaniu czystości wody w sezonie letnim jest zaś przykrywanie basenu folią lub plandeką, kiedy nikt z niego nie korzysta.

Możesz również polubić…