Dobra pościel to spokojny sen

Pościel dziecięca do łóżeczka to całe mnóstwo detali, na które po prostu trzeba zwrócić uwagę. Nie każdy do końca zdaje sobie sprawę z tego, co jest najważniejsze.

Bawełna i odpowiednia wielkość

Oczywiście bardzo ważne jest to z czego jest ona wykonana, tutaj zdecydowanie przoduje bawełna oraz to w jakim jest rozmiarze. Zarówno w za małej jak i za dużej nie będzie maluszkowi wygodnie. Należy jednak zwrócić uwagę jeszcze na to jak są one zapinane, zwykle na zamek lub na zakładkę. Według znawców tematu zamek jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, ponieważ kołderka ani poduszka nie przesuwają się.

A co jest w środku?

Nie bez znaczenia jest też wypełnienie. Do wyboru jest tutaj wełna, która dobrze utrzymuje ciepło i zapewnia wentylację. Z kolei puch jest lekki i również zapewnia odpowiednią temperaturę, a pierze jest naturalne, bardziej ciężkie od puchu, ale zarówno pierze jak i puch mogą wywoływać reakcje alergiczne. Natomiast pościel syntetyczna jest miękka, dobrze ogrzewa i nie powoduje uczuleń, pozwala oddychać skórze i polecana jest dla alergików.

Pościel niemowlęca do łóżeczka to wybór na kilka miesięcy, więc na pewno nie warto wracać uwagi na koszty, tylko na właściwości i wysoką jakość. Warto wybrać pościel miękką i delikatną np. ze sklepu trilli.pl

Możesz również polubić…