Z jakiego materiału powinien być wykonany ochraniacz do łóżeczka?

ochraniacz dla dzieci i niemowląt

W momencie wybierania ochraniacza do łóżeczka niemowlęcego niezwykle ważne jest zwrócenie uwagi na to, z jakiego materiału jest on wykonany. Jest to niezbędne, aby dziecko było bezpieczne.

Przepuszczalność powietrza

 Bardzo ważne jest to, aby ochraniacz do łóżeczka przepuszczał powietrze. Jeżeli całe łóżeczko jest nim wokół obłożone i jest on wykonany z nieodpowiedniego materiału, to do dziecka może nie docierać odpowiednia ilość tlenu.

Stąd też najlepszym rozwiązaniem będą takie tworzywa naturalne, jak bawełna. Przez nią swobodnie przepływa powietrze i do dziecka dociera odpowiednia ilość tlenu.

Materiał antyalergiczny

Niezwykle ważne jest również zadbanie o to, aby do łóżeczka ochraniacz był wykonany z materiałów antyalergicznych. Małe dziecko jest niestety podatne na wszelkiego rodzaju uczulenia i alergie. Stąd też bardzo ważne jest to, aby tworzywo z jakiego wykonane są przedmioty, przy których niemowlak się znajduje było antyalergiczne. Ważne jest również to, aby charakteryzowało się ono odpowiednią miękkością. Skóra małego dziecka jest na tyle delikatna, że bardzo prosto ją podrażnić. Dlatego też należy wybierać jedynie takie ochraniacze, które są wykonane z delikatnych materiałów.

Możesz również polubić…