Farba fluorescencyjna i jej unikatowe właściwości

W nowoczesnych, awangardowych wnętrzach coraz częściej sięga się po efekt świecących ścian lub wybranych elementów. Nie ulega wątpliwości, że najlepsza farba fluorescencyjna to taka, która z jednej strony będzie odporna na panujące w pomieszczeniu bądź na zewnątrz warunki, z drugiej natomiast nawet po kilku latach nie straci swoich właściwości. Za pomocą tej farby można udekorować każdą powierzchnię

Czym powinna charakteryzować się farba fluorescencyjna? Musi być najlepszej jakości, co jest nierozerwalnie związane ze specyfiką jej stosowania. Powinna mieć odpowiednią konsystencję, ponieważ od niej zależy ostateczny efekt malowania. Zadanie farby fluorescencyjnej polega przede wszystkim na wyeksponowaniu detali lub charakteru pomieszczenia. Wnętrza stają się odzwierciedleniem współczesnych trendów, będąc jednocześnie nawiązaniem do stylizowanych na industrialne klimatów.

W przypadku farby fluorescencyjnej należy także kierować się jej właściwościami – poza walorami kolorystycznymi – a szczególnie trwałością i przyczepnością do malowanych powierzchni, niezależnie od tego, czy będzie to metal, drewno lub innego rodzaju podłoże.

Najważniejszą rolę odgrywa jej skład. Z jednej strony chodzi o pigmenty, z drugiej natomiast o charakterystyczne spoiwo. To sprawia, że farba fluorescencyjna jest gładka, efektownie prezentuje się na ścianie i wyróżnia się wyjątkową odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Możesz również polubić…