Zawiasy meblowe – informacje

Zawiasy do mebli powinny być dopasowane do rodzaju mebli. Przy ich wyborze warto mieć na uwadze rodzaj posiadanych mebli. Ważne, by ocenić, z jakiego materiału zostały wykonane meble oraz jakiej jest on grubości.

Rodzaje zawiasów meblowych

Rynek meblowy to nie tylko wybór gotowych i pięknie prezentujących się mebli. To także pełno akcesoriów, które należy prawidło dopasowywać do danego typu materiału wykorzystywanego do produkcji różnych mebli. Wybierając odpowiednie meblowe zawiasy należy skupić się na ich zastosowaniu.

Rynek proponuje między innymi zawiasy do zabudowy różnych sprzętów kuchennych, np. lodówek. Ich odpowiednia praca zapewnia jednoczesne otwieranie lodówki i drzwi meblowych.

Zawiasy uzupełniające są wykorzystywane w meblach narożnych, gdzie często występuje szeroki kąt rozwarcia drzwiczek. Natomiast zawiasy środkowe są wykorzystywane w szafkach wiszących.

Zawiasy do szkła zostały wyposażone w specjalne zaciski, które można użyć przy szklanych powierzchniach. Uniknie się tym procesu wiercenia w szkle.

Zawiasy splatane to nic innego, jak zawiasy skrzydełkowe używane w drzwiach łamanych. Zawiasy cylindryczne wykorzystywane są natomiast w stołach, które posiadają możliwość rozkładania.

Zawiasy puszkowe to jedne z najpopularniejszych rodzajów zawiasów. Są one bardzo łatwe do montowania i wzoruje je prosta regulacja.

Zawiasy kątowe wykorzystuje się w szafkach narożnych, a zawiasy tłoczkowe są wykorzystywane, kiedy nie można zamontować zawiasu puszkowego.

Możesz również polubić…