Jakie drewno na krzesła?

Drewno to najpopularniejszy surowiec do produkcji krzeseł. Nie bez powodu. Drewno to materiał ceniony i ponadczasowy. Każdy gatunek drewna posiada swoje wady i zalety, tatem przed wyborem odpowiednich krzeseł do domu warto zaznajomić się z popularnymi gatunkami, z których wykonuje się takie krzesła drewniane – https://witek.pl/meble/typy-mebli/krzesla/krzesla-drewniane/

Dąb

To chyba najbardziej znany gatunek drewna. Jego zaletą jest głównie wytrzymałość, co w przypadku krzeseł narażonych na częstą eksploatację jest niezwykle istotne. Dąb jest twardy i doskonale wpisuje się w trendy wnętrzarskie. Jeśli zależy na naturalnym kolorze krzeseł, należy odpowiednio je pielęgnować, gdyż drewno takie ma tendencję do ciemnienia.

Buk

Często wykorzystywany do produkcji krzeseł, gdyż doskonale poddaje się zginaniu. Krzesła wykonane z buku wyglądają naturalnie i pięknie prezentują się głównie w pomieszczeniach stylizowanych na antyczne i starodawne.

Jesion

To wspaniałe drewno o pięknej barwie, strukturze i twardości. Zbliżony jest do dębu, a po odpowiednim zabarwieniu doskonale go imituje. Krzesła z jesionu są wytrzymałe i żywotne. Cechują się ciekawym zabarwieniem.

Sosna

To popularne tworzywo, głównie za sprawą ceny. Materiał jest niedrogi i łatwo dostępny. Krzesła wykonane z sosny cechuje niebanalny wygląd, za sprawą usłojenia. Drewno takie łatwo się obrabia, zatem to doskonały surowiec do wykonania krzesła, które często za sprawą projektantów przybiera nienaturalne kształty.

Modrzew

Krąży opinia, że to najładniejszy gatunek drewna. Różowo-czerwony kolor doskonale wpisuje się w ciekawe i niebanalne aranżacje. Krzesła takie są wytrzymałe i odporne na owady. Drewno takie jest również odporne na wilgoć, dlatego krzesła z modrzewiu można spotkać często w góralskich chatach.

Orzech

Podobnie jak sosna charakteryzuje się pięknym usłojeniem i ciekawą strukturą. Posiada dodatkowo niespotykaną barwę. Krzesła wykonane z takiego drewna są trwałe, twarde i niestety stosunkowo drogie. 

Brzoza

Coraz częściej pojawia się w meblarstwie. Jest trwała i odporna na pękanie. Delikatny wosk doskonale oddaje piękną barwę i eksponuje ciekawą strukturę drewna. Krzesła z brzozy zyskują zatem niepowtarzalny charakter. 

Krzesła drewniane są z pewnością niepowtarzalne i piękne w swojej naturalności. Ich zaletą jest trwałość i żywotność. Drewno jest uniwersalne i nigdy nie wychodzi z mody, zatem to doskonały surowiec do produkcji krzeseł. Należy również dodać, że naturalne drewno jest zdrowe, a korzystanie z takich mebli jest przyjazne dla środowiska. Nie wywołuje alergii i nie przyciąga kurzu.

Możesz również polubić…