Moda na drzwi całoszklane przesuwane

W Polsce po bardzo długiej przerwie powraca moda na drzwi całoszklane przesuwane, które wielu osobom kojarzą się przede wszystkim ze zmniejszonym poziomem prywatności. Drzwi przesuwne szklane, mogą stanowić bardzo duże zagrożenie ze względu na dużą podatność na mechaniczne uszkodzenia, dlatego też należy bardzo rozsądnie dobierać wielkość oraz rodzaj przeszklenia, zwłaszcza jak w domu są małe dzieci.

 

Drzwi ze szkła hartowanego

Warto zainwestować w porządne drzwi przesuwne, wykonane ze szkła hartowanego, które bardzo trudno zbić, a nawet jak do tego dojdzie, nieuszkodzone szkło nie będzie pozostawiać ostrych krawędzi. Hartowane szkło rozpada się na drobne kryształki, dlatego też ryzyko uszkodzenia jest bardzo niewielkie. Wadą nowoczesnych drzwi przesuwnych ze szkła hartowanego jest bardzo wysoka cena, która jest zdecydowanie większa niż w przypadku tradycyjnych drzwi pełnych.

Nowoczesne aranżacje

Osoby, które chcą skorzystać z dobrodziejstwa drzwi przesuwanych szklanych, powinny pamiętać o nich już na etapie projektowania. W wielu przypadkach drzwi szklane są bardzo ciężkie, dlatego też wymagają odpowiedniego nadproża i zupełnie inaczej przygotowanej ściany. Drzwi przesuwne szklane są bardzo wygodne w użytkowaniu i co najważniejsze są łatwe w utrzymaniu czystości.

Możesz również polubić…