Meble ogrodowe z palet, czyli jaki budulec wybrać?

Produkując meble ogrodowe z palet, warto wcześniej zastanowić się nad tym, jakie palety zostaną w tym procesie technologicznym wykorzystane. Na rynku istnieje kilka rodzajów dostępnych produktów, dlatego wybór jest stosunkowo duży.

Różne rozmiary

Palety dostępne na rynku mają przeróżne rozmiary. Najczęściej spotykane to “europalety” o wymiarach 1200 × 800 × 144 mm, ważące ok. 25 kg. Inne popularne rozmiary to 800 × 600 × 144 mm lub znacznie większe 1200 × 1200 × 144 mm. Oczywiście nie należy wybierać budulca na “chybił trafił”. Warto pomyśleć wcześniej, jakie wymiary mają mieć meble wykonane z palet, uwzględniając jednocześnie ich kształt, wysokość i zastosowanie.

Jeśli kupować, to nieco większe

W praktyce rzadko kupuje się małe palety. Z reguły powinny być one nieco większe. Duża powierzchnia palet daje duże możliwości w zakresie projektowania funkcjonalności mebla. Dotyczy to zwłaszcza ogrodowych mebli ze skrzynek i palet, które nie muszą być ściśle dopasowane do wymiarów poszczególnych pomieszczeń, wchodzących w skład naszego podwórka.

Podsumowując, przy wyborze palet warto być konsekwentnym. Może okazać się, że konieczne będzie umiejscowienie jednej palety na drugiej. Wtedy ten sam rozmiar będzie kluczem do ich prawidłowego umiejscowienia.

Możesz również polubić…