Fotel wiszący – idealny nie tylko na lato

Marzeniem wielu osób jest fotel bujany. Obecnie można kupić inny fotel, w którym można się nie tylko bujać, ale też huśtać. Mowa tu o fotelu wiszącym zwanym też fotelem podwieszanym. Są one coraz popularniejsze, a wybór jest całkiem spory.

Fotel wiszący i jego rodzaje

W sklepach można dostać dwa zasadnicze rodzaje foteli wiszących.

– fotel na pałąku/stelażu,

– fotel podwieszany do sufitu.

Pierwszy rodzaj można postawić w dowolnym miejscu, a drugi należy powiesić na specjalnym haku. Oczywiście, można takich haków zamontować kilka w mieszkaniu. W ostateczności można podwieszane fotele powiesić na gałęzi drzewa lub jakimś elemencie konstrukcyjnym budynku czy innej budowli.

Wiszący fotel wewnątrz i na zewnątrz

Przez cały rok z fotela wiszącego można korzystać wewnątrz pomieszczeń, a w ciepłe dni przesiadywać na nim również na powietrzu. Fotel wiszący świetnie się sprawdzi w ogrodzie, na działce, na balkonie, loggii czy tarasie. Jego zaletą jest nie tylko to, że można się bujać czy huśtać, ale też to, że jest on wyposażony w miękkie poduszki i można w nim nie tylko siedzieć, ale nawet uciąć sobie drzemkę. Fotele takie można kupić w różnych wielkościach i bez problemu mogą z niego korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli.

 

Możesz również polubić…