Jak wybrać funkcjonalne meble do salonu?

Urządzając salon należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego funkcjonalność. Aby pomieszczenie było wygodne i spełniało oczekiwania domowników, korzystanie ze wszystkich umieszczonych w nim elementów musi być wygodne. Funkcjonalne zaaranżowanie dużych i ustawnych pomieszczeń rzadko okazuje się problematyczne. Przed większym wyzwaniem stają właściciele małych salonów. Jak wybrać meble do salonu, które będą funkcjonalne w pomieszczeniach o różnym układzie?

Wyposażenie małego salonu

Poszukując mebli do pokoju o niewielkiej powierzchni należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby ich ustawienie było praktyczne. Ważne jest również to, żeby nie wywoływało wrażenia przytłoczenia i zagracenia. Do salonów o małym metrażu zaleca się więc wybierać lekkie meble takie jak te z witek.pl. Można tu również skorzystać z wielu ciekawych rozwiązań. Aby zaoszczędzić miejsce, warto decydować się na kanapy ze schowkiem.

Nawet jeśli pomieszczenie nie pełni roli sypialni, w szufladzie na pościel można schować wiele rzeczy. Dzięki temu łatwiej jest zaoszczędzić miejsce w szafach i komodach. Wrażenie lekkości i przestrzenności wywołają krzesła, stoły i ławy na cienkich, drewnianych nogach. Mogą to być również elementy z surowców takich jak bambus. Ciekawym rozwiązaniem są fotele z wikliny lub podwieszane siedziska rattanowe.

W małym salonie należy szczególnie uważać na to, aby aranżacja nie wywoływała efektu przytłoczenia. Dopasowane wyposażenie powinno więc posiadać jasne kolory. Doskonałym pomysłem okażą się ażurowe regały i proste półki umieszczane na ścianach.

Zaleca się tutaj rezygnować ze wszystkich dodatkowych elementów, które mogą wpływać na wizualne ograniczenie przestrzeni. Aby optycznie powiększyć pomieszczenie, warto zdecydować się na meble i dodatki o błyszczącej powierzchni. Dobrym pomysłem okaże się również szafa z lustrem lub duże zwierciadło zamontowane na ścianie.

Salony z funkcją sypialni

W wielu mieszkaniach pokój dzienny pełni również funkcję pomieszczenia sypialnianego. Nawet w wielopokojowych domach, salon bywa wykorzystywany jako sypialnia dla gości.

Funkcjonalne urządzenie takiego pomieszczenia również bywa wyzwaniem. Należy tutaj przywiązać szczególną wagę do przemyślanego ustawienia mebli. Zaleca się wymierzyć wnętrze tak, aby wygodnie dopasować do niego kanapę z funkcją spania. Konieczne jest pozostawienie odpowiedniej ilości przestrzeni na rozłożony mebel. Użyte w aranżacji ławy i fotele powinny być lekkie i łatwe do przeniesienia.

Warto wkomponować w wystrój wygodną szafę. Dobrym pomysłem będą między innymi modele wnękowe. Ciekawym rozwiązaniem może być wyposażenie pomieszczenia w lekkie, łatwe do schowania siedziska. Warto rozważyć na przykład zakup miękkich pufów dopasowanych kolorystycznie do wystroju. W czasie kiedy nie są używane, mogą stanowić ciekawą dekorację ustawione jeden na drugim w kącie pokoju.

Urządzenie funkcjonalnego wnętrza może wydawać się wyzwaniem. Bogata oferta różnorodnych mebli umożliwia stworzenie praktycznych aranżacji również w małych i nieustawnych salonach.

Możesz również polubić…