Szafa czy komoda na ubrania – co wybrać do małej sypialni?

Wybór mebli do domu nie jest łatwy, szczególnie jeśli priorytetem jest funkcjonalność pomieszczenia. Co wybrać, by cieszyć się porządkiem w domu, ale też dodatkowymi metrami? Co będzie lepszym wyborem, szafa czy komoda na ubrania?

Szafa – zalety i wady rozwiązania

W niewielkiej sypialni świetnie sprawdzi się wąska szafa, jednak może nie być ona funkcjonalna z przynajmniej kilku powodów. Niestety, typowa szafa zazwyczaj ma przewidziane miejsce na ubrania znajdujące się na wieszakach, co w większości przypadków będzie stratą miejsca. Ponieważ w większości mieszkań szafa na ubrania wierzchnie znajduje się w korytarzu lub głównym pomieszczeniu, w sypialni nie musi znajdować się podobne rozwiązanie. Ponadto szafa rzadko umożliwia postawienie czegoś na niej (ponieważ jest wysoka), a przez swoją monumentalność, optycznie pomniejsza przestrzeń.

Komoda na ubrania do sypialni – czy warto?

Dlatego dobrą alternatywą dla szafy jest komoda na ubrania z meblostrefa. Dzięki niej wszystkie ubrania będą musiały być złożone, a co za tym idzie – nie zajmą dużo miejsca. Ponadto ubrania przechowywane w ten sposób są łatwe do odnalezienia, ponieważ można ułożyć je, np. dzieląc na rodzaj ubrania czy okazję. Komoda na ubrania to także świetna opcja, gdy nie chce się przechowywać w pomieszczeniu wszystkich ubrań. Co to oznacza? Komoda może być tylko na bieliznę, koszulki czy torebki. Wszystko zależy od potrzeb osoby będącej właścicielem pokoju.

komoda na ubrania w kolorze granatowym

Szafa czy komoda, co wybrać?

W małym pokoju warto postawić na sprawdzone rozwiązanie, jakim jest szafa lub komoda na ubrania. Czy któraś z tych opcji będzie przy tym lepsza? Komoda zajmie mniej miejsca i będzie praktyczniejsza, jednak szafa sprawdzi się wtedy, gdy będzie trzeba przechować gdzieś wszystkie ubrania (a w mieszkaniu nie ma innego mebla, które to umożliwia). Warto o tym pamiętać, szukając idealnej opcji.

Możesz również polubić…