Czym są akarcydy?

Akarycydy to preparaty powszechnie stosowane do zwalczania roztoczy. Niektóre z nich są szkodliwe dla różnych pożytecznych owadów. Akarcydy stosuje się do zwalczania tych gatunków roztoczy, które żerują na roślinach uprawnych. Obecnie najpopularniejszym akarcydami to:

  • azobenzen
  • chlorofenson
  • dicofon
  • tetradifon

Co warto wiedzieć o akarycydach?

Akarycydy (https://ogrodniczy.com/srodki-na-przedziorki-akarycydy) to produkty doskonale sprawdzające się jako środek na przędziorka. Mowa tutaj o środku roztoczobójczym bezpiecznym dla roślin i otoczenia, a jednocześnie pozwalającym na skuteczną walkę z uciążliwymi lokatorami. Okazuje się, że akarycyd jako środek przędziorkobójczy stosowany jest do oprysku zaatakowanych roślin. Dzięki temu produktowi możliwe jest sprawne pozbycie się szkodliwych roztoczy bez jednoczesnego uszkodzenia rośliny, co jest kwestią priorytetową w ogrodnictwie i nie tylko. 

akarycydy

Akarycyd – skuteczny środek

Akarycyd wyróżnia się działaniem powierzchownym i kontaktowym. Co istotne, środki na przędziorki nierzadko zwalczają również inne roztocza tj. mączniki bądź mszyce. Pozwalają przez to na skuteczne zabezpieczanie roślin. Akarycydy przeważnie mają formę koncentratu zwalczającego wszystkie stadia rozwojowe przędziorków. Stosując je, można usunąć nie tylko dorosłe postacie, ale również ich larwy. W ten sposób zapobiega się ich ponownemu nawrotowi. Środki roztoczobójcze to powszechnie stosowane preparaty chemiczne. Dzięki nim można eliminować roztocza, czyli mikroskopijne organizmy żerujące między innymi na roślinach, co jest kłopotliwe w ogrodnictwie. Warto zaznaczyć, że środki roztoczobójcze wykorzystywane są w różnych sektorach. Najczęściej mowa tutaj o rolnictwie, przemyśle oraz medycynie. Często wykorzystuje się je w gospodarstwach domowych. Tego typu preparaty są bardzo skuteczne w zwalczaniu szkodliwych roztoczy pojawiających się powszechnie w uprawach rolnych. 

 

Możesz również polubić…