Co zrobić z małą jadalnią?

Mała jadalnia jest nie lada problemem. Ciężko jest ją urządzić, tym bardziej że w większości przypadków, jadalnia pełni również inne funkcje, co w praktyce czyni ją centrum życia rodzinnego. Oto kilka porad, jak sprawić, aby była ona bardziej funkcjonalna.

  1. Zainwestuj w komody do jadalni.

Praktyczna i elegancka komoda w jadalni może być bardzo funkcjonalnym elementem wyposażenia. Przede wszystkim występują one w bardzo wielu wariantach gabarytowych. Niską i wąską komodę możemy wykorzystać na przykład jako stolik przyścienny, natomiast wąską i wysoką jako regał na książki.

komoda wysoka do jadalni

  1. Składany stój doskonały w walce o przestrzeń.

Jadalnia służy do jedzenia posiłków, ale do tego celu wykorzystujemy ją około 1,5 godziny dziennie. Typowo jadalniane wyposażenie jest więc przez resztę czasu niepotrzebne. Dobrze więc zaopatrzyć się w stół, który możemy szybko złożyć, lub zmniejszyć jego gabaryty. Doskonałym pomysłem są stoły chowane w ścianie.

  1. Kółka w meblach

Ostatnim krzykiem mody, jest dorabianie do mebli kółek przejezdnych. Dzięki temu meble możemy w pojedynkę przestawiać, dopasowując ich układ do aktualnych potrzeb. Szczególnie jest to pomocne w przypadku dużych i ciężkich mebli. Dorobienie kółek możemy wykonać samodzielnie.

Możesz również polubić…