Meble w stylu prowansalskim

Styl prowansalski już od wielu lat cieszy się popularnością dzięki przytulnemu klimatowi łączącemu w sobie sielskość i styl. Wnętrza utrzymane są przede wszystkim w odcieniach pasteli takich jak biele, błękity czy oliwkowe zielenie. Czasami dla dodania ścianom dodatkowego połysku przeciera się je wapnem, by lśniły, częstym elementem wystroju jest także umieszczenie kamieni imitujących wnętrze ceglanych domów.

Największe znaczenie w prowansalskim wnętrzu mają jednak nie ściany, a meble, które pełnią ważną rolę w całym wystroju. Głównymi cechami mebli przywodzącymi na myśl klimat urokliwej Prowansji jest połączenie drewna ze stylowymi zdobieniami, zadbanie o eklektyczne detale przy zachowaniu prostoty i elegancji bryły. W ten sposób meble nawiązują do wzorniczej tradycji francuskiej i pozwalają stworzyć przytulne i niezwykle stylowe wnętrza pozbawione zbędnych elementów, sprzyjające wypoczynkowi.

Zazwyczaj meble wykonane są z wysokiej jakości drewna. Stół prowansalski stanowi połączenie bielonych elementów z tradycyjnymi drewnianymi blatami wykonanymi z drzew owocowych, orzechowych czy dębowych. Czasem posiada również dodatkowe rzeźbione elementy, które pozwalają wprowadzić klimat vintage. Stół w stylu prowansalskim doskonale komponuje się z pozostałymi meblami w pomieszczeniu takimi jak bielone krzesła czy kredensy.

Możesz również polubić…