Jaki stół do klasycznego salonu?

W sklepach meblarskich można znaleźć bardzo wiele ciekawych stołów rozkładanych do salonu, dlatego też warto dowiedzieć się na jakie elementy zwracać uwagę przy ich zakupie. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom i poradom zdecydowanie łatwiej będzie Państwu wybrać stół na lata.

Wielkość i kształt blatu

Wybierając nowy stół rozkładany do salonu warto zwrócić uwagę na jego wielkość oraz kształt samego blatu. Warto zadbać przede wszystkim o to, aby do stołu idealnie pasowały krzesła. Jeżeli chodzi o samą wielkość, to stół powinien być na tyle duży, aby bez żadnego większego problemu pomieścił wszystkich domowników i gości. Warto postawić również na ergonomiczne kształty, które dopasują się do każdej przestrzeni. Zaletą rozkładanych stołów jest to, że wielkość blatu, można w każdej chwili dopasować do ilości domowników.

O czym należy pamiętać?

stoły rozkładane do salonu

Stół salonowy powinien znajdować się w optymalnej odległości od ściany (przynajmniej 60 cm). Jeżeli nie dostosujemy się do tego parametru, to poruszanie się po salonie będzie znacząco kłopotliwe. W mniejszym salonie lepiej postawić na nieco mniejszy stół albo modele większe z rozkładanym blatem.

Jaki materiał wybrać?

Drewniane stoły rozkładane do salonu ze sklepu Mebel4u cenione są za swój ponadczasowy design. Meble drewniane pasują do nowoczesnych i tradycyjnych aranżacji wnętrz. Drewniany blat jest łatwy w utrzymaniu czystości i można cieszyć się nim przez wiele długich lat. Warto korzystać jednak z pomocy specjalnych podkładek pod naczynia, dzięki czemu blat będzie prezentował się bardzo okazale.

Możesz również polubić…