Zastosowanie kafli drewnopodobnych

Dobór kafli do domu to niezwykle trudny temat. Czy zdecydować się na kafle tylko w łazience i korytarzu czy może też w innych pomieszczeniach. Jakie kolory dobrać tak aby przejścia pomiędzy pokojami nie były bardzo widoczne.

Drewno na podłogach

Drewno w domu ma wielu zwolenników, wygląda stylowo i nadaje pomieszczeniom ciepły klimat. Niestety ten naturalny surowiec ma też sporo wad. Wyjściem z tej sytuacji jest zastosowanie płytek drewnopodobnych. Te produkowane dzisiaj wzorcowo odwzorowują strukturę drewna; słoje i sęki nadają im naprawdę realistyczny charakter. Obecnie część producentów nadaje im szorstką strukturę aby jeszcze bardziej przypominały swoją fakturą prawdziwe drewno.

Właściwości płytek drewnopodobnych

Kafelki drewnopodobne cieszą się ogromną popularnością, ponieważ wizualnie wyglądają praktycznie dokładnie tak samo jak drewno, natomiast są od niego dużo bardziej wytrzymałe. Posiadają dużą odporność na wilgoć. Kolejną ich zaletą jest też z pewnością funkcjonalność oraz uniwersalność. Sprawdzą się zarówno w łazience, przedpokoju, salonie czy nawet na ścianach jako element dekoracyjny czy to we wnęce prysznicowej czy w kuchni pomiędzy szafkami.

Warto nadmienić, że bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Nie ma potrzeby polerowania ich, czy przecierania po każdym przejściu, wystarczy je przecierać co jakiś czas wodą z detergentem. Dzięki temu, że płytki te są fakturowane nie widać na nich śladów wody czy też osadu z mydła, przekrój drewna sprawia, że nawet drobne niedoskonałości są niewidoczne. Co istotne dobrze współpracują też z ogrzewaniem podłogowym i doskonale przewodzą ciepło.

Możesz również polubić…