Jakie zalety mają nowoczesne listwy przyblatowe PCV?

Nowoczesne listwy przyblatowe PCV mają bardzo wiele zalet, dlatego też coraz częściej można je spotkać na półkach sklepowych. Olbrzymia popularność wynika oczywiście z bardzo konkurencyjnej ceny zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę modele wykonane ze stali lub aluminium.

Dlaczego warto?

Listwy przyblatowe PCV są bardzo elastyczne, dzięki czemu idealnie przylegają do ściany. Jest to doskonały wybór przede wszystkim dla tych osób, które w domu mają nierówne ściany. Nie można zapominać także o tym, że listwa przyblatowa kuchenna dostępna jest w bardzo szerokiej palecie kolorów do wyboru. W obecnym sezonie bardzo modne są listwy które imitują naturalne drewno lub kamień. Listwy przyblatowe PCV bez problemu będzie można dopasować nawet do bardzo nietypowego blatu.

Na co zwrócić uwagę?

Aby wybrać porządną listwę przyblatową warto zwrócić uwagę na to, czy jest ona zabezpieczona przed działaniem intensywnych środków czyszczących. Przy tanich listwach PCV niestety mogą pojawić się problemy, dlatego też warto postawić na oryginalne produkty od renomowanych producentów. Dzięki specjalnej powłoce ochronnej nie ma ryzyka zmycia warstwy wykończeniowej. Kolejnym ważnym elementem na który należy zwrócić uwagę jest oczywiście wymiar. Przy zakupach należy sprawdzić nie tyko długość pojedynczej listwy. Jeżeli chodzi o listwy PCV to większość producentów sprzedaje je w kilkumetrowych balach. Warto wspomnieć także o tym, że na rynku dostępne są specjalne listwy elastyczne uszczelniające, które doskonale sprawdzą się w okolicach zlewów.

Możesz również polubić…