Komoda – jakie pełni funkcje?

Komoda to mebel, który znajduje się w niemal każdym domu. Stanowi wyposażenie sypialni, salonu, przedpokoju czy pokoju dziecięcego. Jest odpowiednia do przechowywania ubrań, zabawek czy drobnych akcesoriów. Stanowi także ważny element dekoracyjny wnętrza. Zastanawiając się nad jej wyborem, warto jednak uwzględnić jej podstawowe parametry, w tym takie jak: tworzywo, z którego została wyprodukowana, pojemność, kolor czy liczba szuflad albo półek. W ten sposób można połączyć jej praktyczne, jak i estetyczne zastosowanie.

Jak można używać komody?

Komoda to przede wszystkim praktyczny mebel, który pozwala na schludne przechowywanie ubrań, bielizny i dodatków. W związku z tym wybierana jest najczęściej jako mebel do sypialni. Zamiast eksponować przedmioty, można je wygodnie schować w szufladach. Komoda stanowi także wyposażenie salonów i gabinetów, służąc do przechowywania: papierów firmowych, notatek ze szkoły, dokumentów i pozostałych drobiazgów. Mebel może posiadać nie tylko szuflady o różnej pojemności, ale także półki- zamknięte lub otwarte. Pojemność komody uzależniona jest od indywidualnych potrzeb użytkowników.

komoda lustrzana

Jak wybrać komodę do domu?

Planując zakup komody, należy zastanowić się, w jakim celu będzie używana. Najchętniej wybieranym modelem są klasyczne komody z szufladami, ale alternatywą dla nich są także meble z półkami. Do przechowywania ubrań i pozostałych tekstyliów wybierane są pojemne komody z szufladami zakończonymi wygodnymi uchwytami. Na stronie sklepu https://www.sfmeble.pl/c/komody-do-salonu dostępne są meble wykonane w różnej stylistyce, dzięki czemu z łatwością można dopasować ich rodzaj do konkretnej aranżacji wnętrza. Dostępne na rynku komody różnią się zatem pod względem:

  • materiału, z którego zostały wykonane (metal, drewno, rattan),
  • stylu (glamour, skandynawski, kolonialny),
  • koloru,
  • liczby szuflad,
  • dodatkowych udogodnień (uchwyty, półki, wieszaki).

Komoda jest zatem istotnym elementem wyposażenia wnętrz wybieranym zarówno w domach, mieszkaniach, jak i obiektach użytkowych. Służy przede wszystkim do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów.

Możesz również polubić…