Krzesła barowe

Wysokie krzesła barowe, kojarzone są głównie jako element wyposażenia pubów i restauracji. Jak wiele przedmiotów z przestrzeni użytkowej szybko jednak zadomowiły się w naszych wnętrzach. Wprowadzając krzesła barowe do naszych mieszkań powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Dopasuj rozmiar do wnętrza
Cechą charakterystyczną hokerów jest to, że są wyższe od standardowych krzeseł. Należy mieć to na uwadze decydując się na hokery w swoim domu. Wysokości krzeseł barowych powinna być dopasowane do blatu, przy którym zamierzamy je postawić. Wyspy kuchenne mają z reguły wysokość około 90 cm. W takim przypadku hoker powinien mieć maksymalną wysokość siedziska na poziomie 80 cm. Planując ustawienie kilku krzeseł barowych koło siebie, pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniej odległości między nimi. Hokery postawione zbyt blisko siebie mogą utrudnić ich właściwe wykorzystanie.

Skórzane, plastikowe, obrotowe i z podnóżkiem
W ofercie różnych producentów znajdziemy szeroki wybór hokerów. Krzesła barowe różnią się przed wszystkim wymiarami, designem i materiałem. Hokery mogą też różnić się w zakresie funkcjonalnym. Popularne są modele wyposażone w podnóżek oraz obrotowe. Do produkcji krzeseł barowych używa się z reguły materiałów o wysokiej wytrzymałości oraz łatwych do utrzymania w czystości. Najczęściej spotkamy hokery z siedziskami wykonanymi ze skóry naturalnej, skóry ekologicznej czy plastiku. Tapicerka materiałowa jest stosowana rzadko,  z uwagi na jej podatność na plamy.

Możesz również polubić…