Krzesła rattanowe – jak wybierać odpowiednie do domu i ogrodu?

Meble wykonane z rattanu kojarzone są głównie z wyposażeniem ogrodów i tarasów. Często wykorzystuje się je w takich przestrzeniach ze względu na lekkość i łatwość przenoszenia. Ponadto, doskonale dopasowują się stylistycznie do modnych aranżacji zewnętrznych stref relaksu. Warto wiedzieć, że dzięki swoim korzystnym właściwościom, rattanowe meble coraz chętniej umieszczane są wewnątrz mieszkań. To oryginalne rozwiązanie, które doskonale komponuje się z najmodniejszymi konwencjami aranżacyjnymi. Posiada również wiele praktycznych cech. Jak wybrać krzesła rattanowe, które sprawdzą się w domu i na zewnątrz?

Krzesła dopasowane do warunków

Wybierając akcesoria z tej kategorii, należy pamiętać, że naturalny rattan posiada niską odporność na wilgoć, znaczne wahania temperatury oraz promieniowanie UV. Poszukując krzeseł, które sprawdzą się ustawione na tarasie lub w ogrodzie, warto więc upewnić się, że zostały one odpowiednio zaimpregnowane. Takiego zabiegu można również dokonać samodzielnie przy pomocy lakieru lub impregnatu, który zapewni powierzchni mebli właściwą ochronę. Planując umieścić krzesła tego typu w zewnętrznej strefie relaksu, należy zapewnić im zadaszenie i możliwość schowania w suchym miejscu w sezonie zimowym.

Wybór mebli spójnych z aranżacją

Krzesła rattanowe pojawiają się coraz częściej w aranżacjach pomieszczeń mieszkalnych. Powodu takiego zastosowania można upatrywać się w tym, że wiele aktualnych trendów aranżacyjnych promuje wykorzystanie naturalnych surowców. Krzesła z rattanu doskonale sprawdzą się w konwencji boho i śródziemnomorskiej. Niektóre modele mogą również swobodnie wkomponować się w pomieszczenie w stylu skandynawskim. Meble o ciemniejszym odcieniu doskonale sprawdzą się w aranżacjach loftowych.

Jak wybrać rattanowe krzesła?

Poszukując odpowiednich krzeseł należy upewnić się, że są one stabilne i starannie wykonane. Warto dokładnie obejrzeć meble przed dokonaniem zakupu. Powinny posiadać równe nogi tak, aby się nie przechylały. Muszą być również odpowiednio stabilne. Żadne spośród elementów foteli nie powinny uginać się pod ciężarem siadających na nich osób. Konieczne jest również dopasowanie krzeseł do zapotrzebowania użytkowników. Należy wziąć pod uwagę ciężar siedzących. Popularne modele mogą bezpiecznie utrzymywać 100 lub 130 kilogramów. Jeżeli w danym domu pojawiają się kilkuletnie dzieci, które lubią wchodzić dorosłym na kolanach, a jednocześnie wykazują się dużą ruchliwością, warto wybierać bardziej wytrzymałe akcesoria. Poszukując odpowiednich rattanowych mebli, warto dopasować ich wygląd do tworzonej aranżacji.

Dlaczego warto zdecydować się na takie meble?

Zarówno krzesła wykonane z naturalnego surowca, jak i technorattanu posiadają wiele korzystnych właściwości. Przede wszystkim są wyjątkowo lekkie i nie wymagają zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Z powierzchni odpowiednio zaimpregnowanych mebli wystarczy zbierać zabrudzenia wilgotną ścierką. Elastyczne tworzywo dopasowuje się do kształtu ciała siedzącej osoby, dzięki czemu jest to wyjątkowo wygodne rozwiązanie.

Możesz również polubić…