O czym pamiętać montując sedes z bidetem w łazience?

ZESTAW MISA WC CARLO MINI BASIC RIMLESS BIDET CARLO MINI

Sedes z bidetem zamontowane w jednej łazience to bardzo wygodne rozwiązanie, a jeśli zakupiło się zawierający sedes z bidetem zestaw, to na dodatek będą się one doskonale prezentować. O ile montaż bidetu nie powinien sprawić problemu nikomu, kto ma choć minimalne doświadczenie w takich pracach, to należy przy nim pamiętać o przestrzeganiu kilku ważnych zasad. Ponadto dobrze jest też dokładnie przemyśleć wybór baterii do bidetu, która ma ogromny wpływ na komfort użytkowania. Zatem co trzeba mieć na uwadze, wyposażając łazienkę w bidet i sedes? Jaką baterię do bidetu najlepiej wybrać?

Odległość dzieląca sedes z bidetem

bidet biały

Tym, o czym często zapominają amatorzy hydrauliki jest fakt, że choć sedes z bidetem powinny znajdować się obok siebie, to jednak nie można popaść w skrajność. Między dwoma urządzeniami powinna być zachowana odległość, która ułatwi korzystanie zarówno z sedesu, jak i bidetu. Przyjmuje się, że od obu stron bidetu powinno zachować się około 30 centymetrów odstępu, ale należy kierować się przede wszystkim tym, kto będzie korzystał z danego urządzenia. Ponadto od przedniej części bidetu powinno się utrzymać 60-70 centymetrów, co ułatwi siadanie i wstawanie z urządzenia.

Wybór baterii do bidetu

Z racji tego, jak precyzyjny musi być natrysk w bidecie trzeba postawić na subtelną baterię z krótką końcówką. Przyjmuje się, że najlepiej jest zamontować armaturę obsługiwaną jedną dźwignią aniżeli dwoma pokrętłami. Oczywiście można też zdecydować się na baterię elektryczną, która jest wyposażona w czujniki ruchu automatycznie aktywujące bidet. Warto natomiast rozważyć zakup baterii z termostatem, tak aby zawsze móc zachować idealną temperaturę wody wytryskiwanej przez bidet. W końcu sfery intymne są bardzo wrażliwe i nikt nie chciałby ich obmywać zbyt zimną ani tym bardziej zbyt gorącą wodą.

Możesz również polubić…