Urządzanie sypialni – jak znaleźć swój styl?

Urządzanie sypialni to zajęcie, któremu należy poświęcić sporo uwagi i zaangażowania. Wygląd sypialni ma niesamowicie duży wpływ na jakość naszego snu i odpoczynku. Aby sypialnia prawidłowo spełniała swoją funkcję, należy urządzić ją w sposób zgodny ze stylem, który najbardziej nam odpowiada. Trendy w aranżacji wnętrz zmieniają się co kilka sezonów. Niemniej jednak istnieją style, które od lat królują w naszych sypialniach.

Styl skandynawski

Styl skandynawski od wielu lat cieszy się niezwykłą popularnością na całym świecie. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim uniwersalnej prostocie. Barwami dominującymi są różne odcienie szarości oraz biel. Elementy wystroju takie jak łóżka czy szafy do sypialni (szukaj u dobrych producentów mebli) skandynawskich charakteryzuje ponadczasowa klasyczność. Urządzając sypialnie w tym stylu, nie musimy się obawiać, że z czasem stanie się ona niemodna i przestarzała. Nic nie wskazuje na to, aby styl skandynawski miał wyjść z mody.

Styl nowoczesny

Styl nowoczesny przypadnie do gustu osobom ceniącym prostotę i minimalizm połączony z najnowszymi trendami. Łóżka i szafy do sypialni w stylu nowoczesnym odznaczają się prostą, niewyróżniającą się strukturą. Bardzo często są to jedyne elementy wystroju nowoczesnej sypialni. Ten styl nie przewiduje bowiem zbędnych dodatków i dekoracji.

Styl glamour

Miłośnicy elegancji odnajdą się najlepiej w stylu glamour, który oprócz stylowych mebli, zakłada wyposażenie sypialni w wyszukane dodatki takie jak kryształowy żyrandol czy zdobione lustro. W stylu glamour dominują klasyczne kolory takie jak biel i czerń w połączeniu z błyszczącymi elementami, które nadają takiemu wnętrzu wyjątkowej elegancji.

Możesz również polubić…