Panele tapicerowane – wyciszone i przytulne wnętrze

Piękne i eleganckie wnętrza to zasługa właściwie dobranych poszczególnych elementów wykończeniowych takich jak drzwi, ościeżnice, parapety, panele podłogowe, panele tapicerowane czy jeszcze inne – całkowicie zależne od osobistych preferencji i upodobań.

Wybierz spójne drzwi i ościeżnice

Drzwi wewnętrzne oraz ościeżnice to elementy, które należy zakupować jednocześnie, dzięki temu uzyskujemy jednorodność estetyczną, co przekłada się na elegancki efekt. Co prawda stare ościeżnice można spróbować odnowić lub pomalować, ale trudno będzie uzyskać dokładnie ten sam kolor, a jest to wręcz nawet niemożliwe.

Panele tapicerowane

panele tapicerowane

Coraz bardziej popularne stają się takie materiały wykończeniowe jak panele tapicerowane. Mają one bardzo przyjemną i miłą w dotyku fakturę, ponieważ mogą być obite bardzo różnymi materiałami. Tym samym możemy uzyskać ciekawe i niezwykle przyjemne wizualnie wnętrza. Dopasowuje się je kolorystycznie względem podłóg, ścian, mebli oraz innych elementów wystroju danego pokoju. Dzięki nim wnętrze staje się znacznie bardziej przytulne, wyciszone i ciepłe.

Parapety – funkcjonalne i eleganckie

Ich głównym zadaniem jest podtrzymywanie okna, ale nie mniej istotne są takie kwestie jak zabezpieczenie przed wilgocią czy istotny wpływ na utrzymanie stałej temperatury w całym domu czy mieszkaniu. Mogą być wykonane z bardzo różnych materiałów, ale najbardziej popularne są parapety wykonane z naturalnych materiałów takich jak kamień czy drewno. Mogą współgrać kolorystycznie z podłogami, drzwiami czy panelami tapicerowanymi – tutaj decydują nasze osobiste upodobania oraz preferencje.

Możesz również polubić…