Pompa ciepła do basenu – jaką wybrać?

Wchodząc do basenu każdy lubi, gdy temperatura wody jest odpowiednia i nie powoduje nieprzyjemnych odczuć. Dlatego istotny dla miłych kąpieli jest fakt odpowiedniego doboru pompy ciepła do basenu. Jaką wybrać? Pompa ciepła do basenu jest prostym i stosunkowo tanim rozwiązaniem problemu ogrzania wody. Wtedy temperatura na zewnątrz przestaje mieć, aż tak duże znaczenie. Oczywiście lepiej korzystać z basenu w cieplejsze dni.

Jaką wybrać pompę ciepła do basenu?

Właściwa pompa ciepła do basenu powinna uwzględniać kilka ważnych czynników:

  • koszt inwestycji,
  • koszt eksploatacji.

Jeśli podejmuje się decyzję o zakupie, trzeba pamiętać o powyższych kwestiach. Jeżeli basen stoi w miejscu bardziej nasłonecznionym, wtedy pompa zużywa mniej energii, ponieważ nie musi, aż tak nagrzewać wody. Do całości należy doliczyć koszt rurek i kształtek, które będą doprowadzały wodę do pompy. Nie wszystkie urządzenia mają to w komplecie.

Biorąc pod uwagę eksploatację, powinno się dbać o odpowiednią czystość basenu. Zabrudzenia, które mogą się w nim znajdować, mogą uszkodzić pompę. Tego lepiej uniknąć, ponieważ koszt serwisowania pompy ciepła do basenu bywa drogi.

pompa ciepła do basenu

Jak utrzymać wodę dłużej ciepła?

By utrzymać wodę w basenie ciepłą przez dłuższy czas, należy zadbać o izolację basenu od podłoża, zakrywać basen, gdy się z niego nie korzysta, a także dopasować wydajność pompy do powierzchni basenu. Dzięki takiemu zachowaniu woda w basenie będzie cieplejsza dłużej, a kąpiele w nim będą samą przyjemnością.

Przecież o to chodzi, by w wakacyjne dni basen spełniał funkcję relaksacyjno-rozrywkową. Gdy woda jest odpowiednio ciepła, to z basenu nie chce się wychodzić!

Możesz również polubić…