Basen stelażowy prostokątny – inwestycja na lata

Przydomowe baseny stają się coraz popularniejsze. Przed zakupem należy dobrze przemyśleć, do czego przede wszystkim basen ma służyć. Najbardziej uniwersalne okazują się baseny stelażowe prostokątne.

Dlaczego baseny stelażowe są lepsze?

Baseny stelażowe są wprawdzie droższe od rozporowych, ale mają sporo zalet. Są bardziej wytrzymałe na czynniki atmosferyczne. Wytrzymują nawet silne podmuchy wiatru. Ich konstrukcja składa się z niecki wykonanej z solidnego tworzywa sztucznego oraz metalowego stelażu.

Tworzywo jest bardzo wytrzymałe na czynniki chemiczne oraz na ścieranie. Stelaż jest pomalowany proszkowo, co skutecznie zabezpiecza metal przez korozją. Dzięki tak solidnej konstrukcji basen stelażowy wytrzymuje wiele lat użytkowania.

Prostokątny do małych ogrodów

Przy niewielkiej powierzchni, którą można przeznaczyć pod przydomowe kąpielisko, najlepszym wyborem będzie basen stelażowy prostokątny. Zajmuje on zdecydowanie mniej miejsca niż okrągły, a daje duże możliwości nawet swobodnego pływania.

Wszystkie dodatkowe elementy wyposażenia o wiele łatwiej jest rozmieścić w basenie stelażowym prostokątnym. Wyglądają one bardziej naturalnie i estetycznie. Trzeba też pamiętać, że wybierając rozmiar basenu stelażowego, należy dodać ok. 0.5-1 m dodatkowo na stelaż.

Ciekawą ofertę basenów stelażowych oferuje sklep DobreBaseny.pl.

Zobacz informacje już teraz

Możesz również polubić…