Ciekawa aranżacja łazienki

półki pod lustrem

Łazienka to jedno z ważniejszych pomieszczeń w domu, ponieważ spędzamy w niej sporo czasu. Musi być urządzona zarówno stylowo, efektownie, ale również funkcjonalnie, aby korzystało się z niej wygodnie i była praktyczna. Jak urządzić łazienkę?

Mała łazienka – duży problem

Najtrudniejsze są do aranżacji łazienki o małych rozmiarach. W tym wypadku, gdzie każdy metr jest na wagę złota, trzeba bardzo dobrze rozplanować przestrzeń i sprawdzić, jakie rozwiązania będą najkorzystniejsze. W małych łazienkach należy zastosować jasne barwy, płytki łazienkowe, ceramika, dodatki, takie elementy muszą być jasne, aby wnętrze nie było jeszcze bardziej przytłoczone. Bardzo ważną kwestią są fugi, nie warto nimi dzielić pomieszczenia, lepiej jak będą tego samego koloru co kafelki, dzięki temu przestrzeń będzie wydawać się większa.

Meble łazienkowe i półki łazienkowe

Wybór mebli łazienkowych jest duży, także każdy powinien znaleźć takie, które będą mu odpowiadać. Oczywiście muszą one pasować do aranżacji i kolorów zastosowanych w łazience. Jak miejsca jest niewiele, dobrą opcją są półki łazienkowe, na których będzie można postawić kosmetyki. Ważne jest to, żeby meble były jak najbardziej pojemne, dobrze sprawdzą się szuflady, które są pakowniejsze, niż standardowe szafki. W łazience muszą zmieścić się wszystkie kosmetyki i środki czystości, jeżeli przestrzeń jest mała, lepiej, aby wszystkie rzeczy były schowane w szufladach. Zostawiając kosmetyki na widoku, można niestety uzyskać wrażenie nieporządku, co dodatkowo przytłoczy małą łazienkę.

Jakie dodatki łazienkowe?

Jeżeli chodzi o takie rzeczy jak ręczniki, dozowniki na mydło, mydelniczki itp. nie warto szaleć z kolorami, najlepiej wybrać dwie lub trzy barwy dominujące i tego się trzymać.

Jak widać łazienka wcale nie jest takim łatwym pomieszczeniem do urządzenia, ale z powodzeniem można zaaranżować ją samodzielnie.

Więcej znajdziesz na: https://www.banyo.pl/pol_m_Akcesoria_Akcesoria-lazienkowe_polki-lazienkowe-283.html

Możesz również polubić…