Fotel skandynawski – wygodne rozwiązanie do mieszkania

Styl skandynawski wciąż stanowi bardzo silny trend w wystroju wnętrz. Charakteryzuje się minimalizmem i chętnie inspiruje się naturą. Wnętrza urządzone w stylu skandynawskim są jasne i przestronne. Nie zawsze istnieje możliwość, aby całkowicie przearanżować swoje mieszkanie lub dom. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie funkcjonalnych mebli oraz wykorzystanie gustownych dodatków. Świetnym pomysłem jest zakup fotela skandynawskiego. Jak wygląda i skąd wzięła się jego ogromna popularność? 

Meble w stylu skandynawskim – czym się charakteryzują?

Są tak wyraziste, że mogą z powodzeniem odmienić charakter poszczególnych pomieszczeń. Tworzone z naturalnych materiałów, łączą przede wszystkim elementy drewna z białą, prostą linią. Wielbiciele tego stylu bardzo cenią sobie także jego funkcjonalność. Nie ma tu więc zbędnych przedmiotów, dekoracji i mebli – te, które zostały wykorzystane, spełniają określone zadania.

Najchętniej wybierane rodzaje foteli skandynawskich

Fotel skandynawski z sfmeble.pl to synonim wygody i komfortu. Dzięki niemu wnętrza nabierają zupełnie innego, niepowtarzalnego charakteru. Ociepla wizerunek salonu lub tworzy atmosferę harmonii i spokoju w sypialni. Nowoczesny styl skandynawski łączy w sobie naturalne barwy ziemi z wyrazistą kolorystyką dodatków. Wykorzystanie mebli o intensywnych barwach bardzo dobrze sprawdzi się w jasnych pomieszczeniach. Wśród najchętniej wybieranych modeli wyróżniamy:

  • fotel skandynawski uszak,
  • fotel z podnóżkiem,
  • bujany fotel skandynawski.

Fotel skandynawski – mebel do zadań specjalnych

Kupując tego typu fotele do salonu, sypialni lub pokoju dziecięcego należy zwrócić uwagę, do jakiego celu będą wykorzystywane. W fotelu znaleźć można wytchnienie po całym, długim dniu pracy oraz schować się pod kocem z kubkiem herbaty i dobrą książką w ręku w deszczowe popołudnie. Uszak to dobre rozwiązanie dla mamy karmiącej swoje dziecko, a fotel bujany świetnie sprawdzi się przy starszych osobach. Jedno jest pewne. Bez względu na rodzaj wybranego fotela, stanie się ulubionym meblem wszystkich członków rodziny.

Możesz również polubić…