Fotel, z którego będziemy zadowoleni

Kanapa to jedno – może być niewielkim meblem dla dwóch osób, może też być większym meblem, na przykład narożnikowym. Jednak, aby nadać pokojowi dziennemu charakteru, często decydujemy się także za zakup foteli. Idealnie byłoby, aby obok stylu i charakteru takie fotele do salonu były także wygodne – w końcu pokój dzienny ma nam także służyć do odpoczynku i relaksu. Możemy więc na takim fotelu niejednokrotnie spędzić długie godziny.

Charakter fotela podkreśla charakter pomieszczenia

To bardzo ważne, aby zdecydować się na fotele, które podkreślą stylistykę wnętrza. Do wnętrz utrzymanych w stylu klasycznym na pewno będzie pasował masywny fotel skórzany połączony z naturalnym drewnem. Kolor obicia może być czarny, kremowy lub też klasycznie brązowy. Fotel do salonu razem z kanapą do kompletu w takim stylu będzie wyglądał elegancko, komfortowo i z klasą.

 

Inny fotel wybierzemy natomiast do wnętrza nowoczesnego. Wówczas nie musimy już stawiać na masywność czy przepych – wybieramy fotel na prostych nogach, który może nawet odrobinę wypominać krzesło. Może to być fotel tapicerowany, dobrze, aby posiadał podłokietniki. Jego stylistyka powinna być prosta, bez dodatkowych ozdób czy też fałd materiału.

Jeśli natomiast zależy nam na przytulności wnętrza i wysokim komforcie, a jednocześnie lubimy styl skandynawski – na pewno będziemy zadowoleni z fotela typu uszak. Jest to naprawdę duży mebel, do którego możemy dobrać podnóżek. Fotel nie tylko jest wygodny, ale ma też charakter i prezentuje się wręcz majestatycznie.

Możesz również polubić…