Lustra we wnętrzu salonu: rodzaje i zasady lokalizacji

Nowoczesne opcje projektowania wnętrz mają do dyspozycji dużą liczbę akcesoriów i różnych elementów dekoracyjnych. Jednak lustra we wnętrzu salonu, według projektantów, zawsze były i nadal są wyrafinowanym i funkcjonalnym elementem. Minęły już czasy, kiedy lustro służyło tylko do odbijania różnych przedmiotów. Może ono pełnić inne funkcje we wnętrzu. 

Zalety lustra we wnętrzu salonu

Przed wyborem lustra do salonu należy dokładnie przestudiować układ pomieszczenia, określić jego zalety i wady. Lustra powinny dobrze pasować do istniejącej przestrzeni, uzupełniać wystrój wnętrza i jednocześnie pasować do ogólnego stylu aranżacji. Użyj luster, aby optycznie powiększyć pomieszczenie i ukryć niedoskonałości. Lustra sprawią, że Twój salon będzie wyglądał jaśniej i bardziej elegancko. Duży wybór modeli znajdziesz na stronie: http://www.sfmeble.pl/c/lustra-akcesoria-salon.

Tak więc, przy odpowiednio rozmieszczonych lustrach, można uzyskać następujące efekty wizualne:

lustra do salonu
  • Rozszerzenie przestrzeni w pomieszczeniu. Dlatego też lustra są często montowane w małych pomieszczeniach.
  • Ulepszone oświetlenie. Jeśli lustrzane powierzchnie są umieszczone tak, że odbijają światło pochodzące z okien i opraw oświetleniowych, promienie światła będą równomiernie rozprowadzane po całym pomieszczeniu i będzie ono znacznie jaśniejsze.
  • Efekt obfitości. Lustra do salonu mogą “wypełnić” pomieszczenie bez przeładowania go zbyt dużą ilością elementów dekoracyjnych.
  • Możesz zmienić postrzeganie proporcji lustra, umieszczając je w pomieszczeniu w odpowiednim kształcie. Na przykład, owalne lustro daje złudzenie wyższego sufitu.
  • Lustro skierowane na obiekt sprawia, że jest on widoczny i wyróżniony. Na przykład nietypowe zdjęcie umieszczone przed lustrem z pewnością będzie w centrum uwagi Twoich gości.

Minimalizm luster

Ostatnio coraz większą popularność zyskuje minimalizm. W sam raz na ten styl, który zrezygnował z obfitości elementów dekoracyjnych, dobrze nadają się lustra bez ramy. Może to być na przykład duży panel lustrzany, który pomoże powiększyć przestrzeń i rozjaśnić pomieszczenie. Kolejnym nowoczesnym stylem jest hi-tech, charakteryzujący się prostotą i surowością form. Odpowiednie są również lustra okrągłe, prostokątne lub kwadratowe bez ram.

Możesz również polubić…