Lustro wiszące i jego zadanie w aranżacji pomieszczeń

Projektowanie pomieszczeń to nie tylko dobór wyposażenia, okładziny, ale także dodatków, które nadają odpowiedni charakter danej przestrzeni. Jednym z takich elementów są lustra wiszące, które jako element dekoracyjny potrafią odmienić niejedno pomieszczenie. Jaki kształt wybrać i jaki kolor? Oto krótki poradnik.

Poznaj sposób, aby optycznie powiększyć pomieszczenie

Niewielkie pokoje czy łazienki wymagają przemyślanej aranżacji. Nie chodzi tylko o aspekt praktyczny, ale także wizualny. Przy pomocy jasnych barw na ścianie uzyskamy wizualne powiększenie przestrzeni. Niezwykłą rolę odegra tu również lustro wiszące, które nadaje w pomieszczeniu głębi. Coraz częściej można zauważyć, że projektanci stosują ten zabieg przy projektowaniu małych łazienek i niewielkich salonów, a kształt tafli jest uzależniony od stylu dominującego w przestrzeni. Surowe wnętrza ozdobią lustra wiszące o różnej formie w aluminiowej lub czarnej ramie, z kolei kształty prostokątne doskonale pasują do przedpokoju. Niewielkie elementy lustrzane z paskiem do powieszenia lub zamknięte w ramach stworzą ciekawą ozdobę ściany w pokoju dorastającego dziecka.

Hit w aranżacji łazienki

lustro wiszące

Lustra cieszą się dużym zainteresowaniem wśród właścicieli dużych łazienek, ponieważ szafka, na której znajdują się dwie umywalki, wspaniale z nimi się komponują. Kształt ramy często zostaje podyktowany wybraną formą umywalki ceramicznej. Przy kształtach okrągłych zauważymy lustra wiszące owalne i okrągłe. Natomiast przy zamontowanej masywnej ceramice o kubicznych kształtach formę prostokątną. Obok ram w kolorze chromu i czarnym zainteresowanie klientów kieruje się w stronę złotego koloru. Dzięki takim małym akcentom można nadać prostej aranżacji nutkę elegancji.

Proste rozwiązania, które zastosujemy w danej przestrzeni, sprawiają, że pomieszczenie staje się przytulne. Jasne kolory na ścianach, lustra i odpowiednio dobrane oświetlenie wpływa na odbiór estetyczny pomieszczenia, a tym samym na nastrój domowników.

Możesz również polubić…