Jak zaaranżować lamele na ścianie w sypialni i w kuchni?

lamele na ścianie

Urządzając mieszkanie chcemy, by było interesujące i niebanalne. Dekoracja ścian ma ogromny wpływ na charakter wnętrza. Najczęściej wykorzystujemy tapety, obrazy czy różne kolory farb, by uzyskać eleganckie aranżacje. Lamele na ścianę to rozwiązanie, które jest nadal zaskakujące. Jak można je wykorzystać, by idealnie wpisało się w nowoczesne trendy?

Nowoczesna sypialnia

Salon jest pokojem reprezentacyjnym, o którego wystrój najbardziej się troszczymy. Nie można jednak zapominać o innych pomieszczeniach w mieszkaniu.

Lamele ścienne sprawdzą się również w sypialni. Świetnie nadają się, by wykonać z nich zagłówek łóżka. Poziome lamele na ścianie optycznie poszerzą pokój. Jest to bardzo interesujący zabieg aranżacyjny, który sprawdzi się przede wszystkim w wąskich sypialniach.

Lamele na ścianie w sypialni można łączyć również z innymi materiałami. Tapicerowane panele 3D ułożone jako zagłówek będą świetnie wyglądały, gdy po bokach łóżka ułożymy lamele ścienne w kolorze jasnego drewna. Takie wnętrze będzie klimatyczne, nastrojowe i bardzo komfortowe.

Kuchnia – serce domu

Lamele ścienne można wykorzystać również w kuchni. Warto zamontować je na ścianie, przy której stoi stół. Drewniane lamele na ścianie będą przedłużeniem stołu. Będzie to tworzyło spójną kompozycję.

Lamele są również ciekawą propozycją, gdy kuchnia jest otwarta na salon. Umieszczając lamele na ścianie i na suficie nad bufetem oraz w salonie połączymy oba pomieszczenia.

Lamele można również wykorzystać do budowy ścianki, która dzieli salon i kuchnię. Ażurowa ścianka jest delikatna i subtelna. Jej zaletą jest to, że nie zabiera światła, które jest tak ważne, by stworzyć klimatyczne aranżacje.

Możesz również polubić…