O czym trzeba pamiętać wybierając biurko do domu?

Wybierając biurko do pracy w domu w pierwszej kolejności należy zwracać uwagę na praktyczne rozwiązania. Ważny jest komfort pracy. Estetyka jest na drugim miejscu. Jak wybrać biurko do domu, które będzie wygodne i eleganckie? 

Biurko do małego pokoju – jak wybrać najlepsze? 

Coraz więcej osób pracuje w domu. Nie znaczy to, że każdy jest w stanie wygospodarować sobie tyle miejsca, ile by chciał. Czasami trzeba zadowolić się mniejszym biurkiem. O czym trzeba pamiętać, by praca była wygodna. 

Idealne biurko ma 160 cm szerokości. Nie znaczy to, że mniejsze biurko nie może być wygodne. Wybierając biurko wśród ofert jak Witek.pl należy zwrócić uwagę na jego wysokość. Dla osoby, która ma około 170 cm idealne będzie biurko, które ma 72 -75 cm wysokości. Osoby wyższe powinny zdecydować się na biurko, które ma około 80- 85 cm wysokości. 

Długość biurka nie jest tak ważna jak jego wysokość. Trzeba pamiętać, że osoba, która siedzi zgięta nad biurkiem dużo szybciej będzie się męczyła, a plecy będą dużo bardziej odczuwały długie godziny pracy.

Biurko narożne – czy to dobry pomysł? 

Nie zawsze można dopasować do pokoju biurko o odpowiedniej długości. W takich sytuacjach warto zastanowić się, czy dobrym rozwiązaniem nie będzie wybór biurka narożnego. 

Do zalet narożnego biurka należy duży blat. Komputer ustawiany jest w samym rogu biurka. Klawiatura znajduje się na półce, która umieszczona jest pod blatem, a do pracy pozostaje jeszcze wiele miejsca. Dzięki czemu można swobodnie rozłożyć dokumenty i pracować komfortowo.  

Wadą biurka narożnego może okazać się mała ilość miejsca na nogi. Nie dla każdego będzie to jednak problem. 

Warto pamiętać, że biurko narożne to idealne rozwiązanie do pokoju, który już jest zagospodarowany i nie ma w nim wiele miejsca na dodatkowe meble. Rogi pokoju często nie są wykorzystane w przemyślany sposób. Ustawiając biurko narożne można zyskać idealne miejsce do pracy. 

Wybierając miejsce na biurko narożne warto zdecydować się na ten kąt, który jest jak najbliżej okna, dzięki czemu można dłużej korzystać ze światła dziennego, które jest najkorzystniejsze dla naszych oczu. 

Regulowany blat – hit czy kit? 

Czasami w rodzinie z biurka korzysta więcej niż jedna osoba. W wielu mieszkaniach nie ma wystarczająco dużo miejsca, by każdy z rodziców miał swoje miejsce do pracy, a dzieci do nauki. W takiej sytuacji biurko z regulowanym blatem będzie rozwiązaniem wszystkich problemów. 

Biurka z regulowanym blatem bardzo często mają bardzo dużą możliwość ustawienia blatów. Dzięki czemu zarówno dzieci, jak i dorośli mogą korzystać z tego samego biurka. Warto również zwrócić uwagę na biurka, w których istnieje możliwość ustawienia blatu pod kątem. Jest to bardzo wygodne w niektórych zawodach, jak i dla dzieci, które uczą się pisać. 

Warto wiedzieć, że biurka z podnoszonym blatem mają bardzo skromne wyposażenie. Najczęściej nie mają szafek ani szuflad. Nie jest to jednak problemem. W sytuacji, gdy szafka jest niezbędna można dokupić szafkę, która będzie ustawiona przy biurku. 

Wybór biurka do domowego biura jest niezmiernie ważny. Osoby, które będą przy nim pracowały muszą czuć się komfortowo.

Możesz również polubić…