Okna pasywne i ich charakterystyka

Okna pasywne coraz częściej i coraz chętniej wykorzystywane są zarówno przez indywidualnych inwestorów, jak i przez deweloperów, którzy decydują się na budowanie domów energooszczędnych.

wyjątkowe okno pasywne

Okna pasywne i ich główne zalety

Okna pasywne to takie, które mają za zadanie zapewnić jak najwyższy komfort cieplny domownikom. Technologia ich powstawania pozwala na zachowanie ciepłej powierzchni nawet w przypadku, kiedy na zewnątrz panują wysokiej mrozy. Ten efekt udaje się osiągnąć dzięki niskiemu współczynnikowi przenikania ciepła U poniżej wartości 0,8 W/m2. Producenci osiągają taki efekt m.in. dzięki wykorzystaniu dodatkowych szyb oraz powłoki niskoemisyjnej, która gwarantuje zyski cieplne od promieniowania słonecznego wpadającego przez okna od strony południowej.

Okna pasywne – fantastyczne rozwiązanie dla tych, którzy chcą obniżyć rachunki za ogrzewanie

Popularne okna pasywne mogą występować w konstrukcji drewnianej, drewniano-aluminiowej, a także aluminiowej, jednak najbardziej popularne są okna wykonane z materiału PCV. Ich parametry cieplne i akustyczne okna zostały zachowane na bardzo zbliżonym poziomie co w przypadku pozostałych profili okiennych, jednak ich cena jest znacznie atrakcyjniejsza. Profile pasywne odznaczają się troszkę inną budową, ponieważ ich konstrukcja została podzielona na 6 wewnętrznych komór, co z kolei sprzyja zachowaniu tak dobrych parametrów cieplnych. Okna pasywne doskonale uszczelniają cały budynek, dzięki czemu można cieszyć się niskimi kosztami jego ogrzewania.

Możesz również polubić…